Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingecevir Politeknik Enstitüsü hakkında aklınıza takılan sorularda doğru bilgi akışı sağlayan Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık...

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Mingeçevir Politeknik Enstitüsü

Azerbaycan Sanayi Üniversitesi’nin bir bölümü olarak 1991 yılında Bakanlar Kabinesi’nin aldığı karar doğrultusunda kurulan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, bir yıl sonra 1992’de önce Mingeçevir Enerji Enstitüsü daha sonra 1993 yılında da Mingeçevir Politeknik Enstitüsü halini almıştır. Yerleşkesi Mingeçevir şehrinde bulunan enstitü, ileri görüşlü çevre planlamasıyla dikkat çeken bir mimari yapıya sahiptir. Azerbaycanda Enerji bölümü tercihlerinin ilk sırasında yer alan enstitü; 24 sınıfı, modern spor kompleksi, bilimsel araştırma laboratuarları ve 280 kişilik konferans salonu ile eğitim vermektedir. 20 kişilik ideal sınıflarda özel bir eğitim veren Mingeçevir Politeknik Enstitüsü, Azerbaycan da enerji bölümü öğrencisi olmak isteyenler için en kaliteli seçimdir.

Mingecevir Teknik Enstitüsü enerji alanı haricinde mühendislik ekonomisi, ekonomi ve Azerbaycanda bilgisayar bilimleri okumak isteyen öğrencilere yüksek standartlı yükseköğretim imkanı sunmaktadır. Ayrıca Azerbaycanda bilgi teknolojileri eğitim almak isteyenler de, tek yetkili kimliği ile en kaliteli hizmetleri sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığından yararlanarak Avrupa standartlarında eğitim alabilmektedir. Azerbaycanda ekoloji mühendisliği gibi yoğun talep gören bölümlere kayıt olmak için kontenjan sıkıntısı yaşamamak isteyenlerin doğru seçimi olan Eurostar, mekanik fakültesi ya da ekonomi ve yönetim fakültesi eğitimi almak isteyenlere de profesyonel kadrosuyla güvenilir hizmet vermektedir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi

Modern yapısıyla Azerbaycan ekonomi yönetimi alanında öncü statüye sahip olan Mingeçevir Politeknik Enstitüsü tarafından verilen eğitimden yararlanmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’ne bir telefon açmanız yeterlidir. Azerbaycan enerji mühendisliği bölümlerinde okumak ya da Azerbaycanda makine mühendisliği eğitimi almak isteyenlere kaliteli hizmetleri en uygun fiyatlarla sunan Eurostar; kayıt, kabul, danışmanlık ve yerleşim gibi tüm işlemlerinizin kolay bir biçimde halledilmesini sağlayacaktır. Mingeçevir Politeknik Enstitüsü tüm öğrencilerinin kendilerini geliştirebileceği ve özgür bir biçimde ifade edebileceği öğrenci topluluklarına da sahiptir.

özgür Meslektaşlar Birliği ve öğrenci İlmi Cemiyeti gibi öğrenci toplulukları; Azerbaycanda enerji bölümü, mekanik fakültesi, ekonomi yönetim fakültesi ve tüm diğer fakülte öğrencilerine kapsamlı hizmetler sunmaktadır.

Fakülteler ve Bölümler

Enerji ve Mekanik Fakültesi

• Ekoloji Mühendisliği

• Makine Mühendisliği

• Isı Enerjisi ve Elektro-enerji Mühendisliği

• Yüzey Ulaşım Araçları Mühendisliği

• Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Mühendisliği

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi

• Mühendislik Ekonomisi ve Yönetim

• Matematik ve Bilgisayar Bilimleri

Mingeçevir Politeknik Üniversitesi Eğitim Dili;

Azerbaycan Türkçesi Rusça

Azerbaycan’da Eğitim

Eğitim, temel bir insan hakkıdır ve özgür bir yaşamın önemli bir parçasıdır. Eğitim, bireylerin ve toplulukların karşılaştıkları zorluklara yeni fikirler ve çözümler bulmalarını sağlar. Aynı zamanda ülkelerinin meselelerini anlayan ve anlayan vatandaşlar da üretir. Başka bir deyişle, vatandaşlar liberal bir eğitim aldıkları sürece eğitim ülkeyi özgür kılacaktır. 1878’de Azerbaycan’ın ilk cumhurbaşkanı Ziya Hüssenov bölgede ilk okulu kurduğunda muhafazakar Müslüman din adamlarının muhalefetiyle karşılaştı. Ancak çabaları başarılı oldu – bugün Azerbaycanlı öğrencilerin yüzde 86’sı devlet okullarına gidiyor. 1896 yılında Mecburi Eğitim Kanunu ve öğretmen yetiştirmek için çeşitli okullar açılmıştır. Zaman içinde hükümet, eğitim standartlarını ve erişilebilirliği iyileştirmek için reformlar uyguladı. Örneğin, eski ders kitaplarını dijital öğrenme materyalleriyle değiştirdiler. Ayrıca okullarda zorbalıkla mücadele etmek ve engelli öğrencilere beslenme eğitimi vermek için çalışıyorlar.

Devlet, tüm öğrencilerin kaliteli eğitim alma olanaklarını artırmak için 1896 yılında eğitimi zorunlu hale getirmiştir. Birkaç yıl sonra öğretmen yetiştirmek için birkaç okul açıldı – bugün Azerbaycanlıların %96’sı devlet okullarına gidiyor. Zamanla, hükümet halk eğitimini iyileştirmek için reformlar uyguladı. 1917’de Rusya’daki Bolşevik Devrimi’nin ardından birçok aydın ve profesyonel başka ülkelere sığınmak için Azerbaycan’ı terk etti. Bu, on iki yıl sonra geri döndüklerinde eğitimli öğretmen sıkıntısına yol açtı. Ayrıca birçok okulun kendi ülkelerinden tamamen ayrıldıktan sonra ilgi veya finansman eksikliği nedeniyle kapanmasına neden oldu. Bunları hesaba katarsak, özgür okullar ve eğitim standartları için devlet desteği olmadan özgür bir insanı eğitmenin zor olduğu açıktır.

Eğitim, özgür bir toplum için gereklidir; aksi takdirde gelecek nesiller ülkelerini yönetecek kadar iyi eğitimli olamayacaklardır. Zorunlu eğitim yasaları olmadan, hükümet onlara ne kadar destek verirse versin, öğrencilerin yeterli bir eğitim almaları zor. Bu nedenle, herkesin eğitimli bir genel nüfusa erişebilmesi için hükümetlerin ücretsiz zorunlu eğitim sağlaması önemlidir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!