Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Sorunlarla baş etmenizi kolaylaştıran sınav şartı olmadan kabul sistemine sahip Azerbaycan Spor Akademisi 'nde sınırsız imkan ve olanaklar..

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

İlk mezunlarını 1930 yılında 39 kişi olarak veren Azerbaycan Spor Akademisi, beden eğitimi ve spor dallarında uzmanlar yetiştirmeye devam etmektedir. Azerbaycanda spor akademisi denince köklü tarihi ile akla gelen ilk isim olan Azerbaycan spor akademisi, Azerbaycan okulları Sovyetler Birliği’ne bağlı olduğu yıllarda Azerbaycan Türkçesi, Gürcüce, Ermenice ve Rusça dillerinde eğitim vermiştir. 1936 yılında Baküde spor akademisi olarak faaliyetlerine başlamış ve günümüzde sosyal bilimler, teknik ve anatomi, biyoloji, hijyen, kimya, matematik, fizyoloji ve fizik gibi dallarda da eğitim vermektedir.

Bakü spor akademisi tercihlerinin en kaliteli seçimi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sayesinde Azerbaycan spor okulları kayıt işlemlerinde herhangi bir kontenjan sorunu yaşamayacaksınız. Tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olan Eurostar aracılığı ile yapacağınız ön kayıt işlemi sayesinde Azerbaycanda spor okulları öğrencisi olarak yüksek standartlarda eğitim alabilir ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin cazip fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Azerbaycan Devletinin Büyük Çabası

Azerbaycan devletinin büyük çabası ile dünya standartlarında eğitim spor eğitimi veren lider bir eğitim kurumu haline gelen Azerbaycan Spor Akademisi, aynı zamanda milletvekili de olan Ağacan Abıyev’in rektörlüğü ile eğitim kalitesini her geçen gün daha da geliştirmektedir. Uluslararası düzeyde düzenlenen spor müsabakalarına ev sahipliği yapan Azerbaycan Spor Okulu, Ağacan Abıyev tarafından yapılan çalışmalarla dünya standartlarında tesislere sahip hale gelmiştir.

Yüzme, birçok dövüş sporu, futbol, jimnastik, basketbol ve daha pek çok spor dalında Avrupa standartlarında imkanlara sahip olan Azerbaycan Spor Akademisi, yurtdışı eğitimin en kaliteli ve güvenilir adresi Eurostar ayrıcalığı ile sizlere kapılarını açıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin tecrUbeli ekibi ile danışmanlık, kayıt, karşılama, kabul, yerleşme ve ihtiyacınız olan her alanda geniş içerikli ve avantajlı çözümlerle yurtdışı eğitiminizi kolayca tamamlamak için bizimle iletişime geçin.

Azerbaycan Spor Akademisi Eğitim Dili;

Azerice Rusça
Gürcüce Ermenice

Azerbaycan Spor Akademisi Ne Zaman Eğitim Vermeye Başladı?

Azerbaycan Spor Akademisi (ASA), Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de bulunan spor, beden eğitimi ve sağlık için bir eğitim kurumudur. ASA bünyesindeki bir alt akademi, atletizm, basketbol, ​​futbol, ​​jimnastik, dövüş sanatları ve güreş dallarında spor profesyonellerini yetiştirmektedir. Ayrıca dünyanın her yerinden eğitimciler ve koçlar için kurslar sunmaktadır. ASA, 1928 yılında Sovyetler Birliği tarafından kurulmuştur ve dünyanın en eski spor okullarından biridir.

Azerbaycan Spor Akademisi, Sovyetler Birliği Merkez Yürütme Komitesi’nin 12 Aralık 1927 tarihli kararı ile kurulmuştur. Akademi, 1928’de Tüm Sovyet eğitim kurumu statüsünü aldığında Eğitim Bakanlığı’nın bir parçası oldu ve uluslararası bir spor gelişimi merkezi oldu. İlk kurslar, Akademi’nin kurulmasından bir yıldan kısa bir süre sonra öğrenci almaya başladı. Sunulan ilk dersler spor pedagojisi ve beden eğitimiydi, ancak öğrenciler beden eğitimi teorisi ve yönetimi dersleri de alabilirlerdi. 1930’a gelindiğinde Akademi’de 100’den fazla ders veriliyordu. Birçok öğretim üyesi, spor eğitiminde dünya çapında atletik eğitim programları için standart uygulama haline gelecek yeni gelişmelere öncülük ediyordu.

Azerbaycan Spor Akademisinin temel amacı, uluslararası müsabakalar için atletizm antrenörleri ve sporcular yetiştirmektir. Her yıl 90’dan fazla ülkeden 1.300’den fazla öğrenci Akademi’deki kurslara katılmaktadır. Öğrenciler, Akademi’de yüz yüze kurslar ve çevrimiçi kurslar aracılığıyla farklı spor dallarındaki uzmanlardan öğrenirler. Tüm kurslar İngilizce olarak verilmektedir, böylece dünyanın her yerinden öğrenciler bu kursları alabilir ve daha iyi antrenörler ve sporcular olabilirler. Her kurs, mezunlara belirli bir spor alanında nasıl uzmanlaşacaklarını öğretir, böylece uluslararası sporculara sporları hakkında bilgi verebilirler. Mezunlar, Akademi’deki eğitimlerini tamamladıktan sonra dünyanın farklı ülkelerindeki antrenör üniversitelerine, kulüplere ve takımlara başvurabilirler.

ASA’nın ana kampüsü Bakü’de Darvazlar Caddesi’nde yer almakta olup, ek kampüsleri Şeki ve Ganis Karabağcıyan Köylerinde bulunmaktadır. Bakü’nün Hicevan köyü gibi. Her kampüste spor salonu, konferans salonları, kafeterya, yurtlar, ofisler ve sporcuların sağlık ihtiyaçları için bir sağlık kliniği bulunmaktadır. Spor salonlarında birden fazla voleybol sahası, basketbol sahası, hentbol sahası ve etkinlik koltukları bulunan bir atletizm sahası bulunmaktadır. Birçok koridorda, Akademi’nin kapılarını açtığı 80 yıldan uzun bir süre önce kurslara katılan çeşitli ülkelerden ünlü mezunları betimleyen duvar resimleri vardır. Öğrencilerin ders saatlerinde sosyalleşebilecekleri bir yeri de vardır, böylece çalışma alışkanlıkları veya derslerinde yaşayabilecekleri herhangi bir sorunla ilgili yardım alabilirler.

Azerbaycan Spor Akademisi, müstakbel antrenör ve sporculara ders vermenin yanı sıra, Azerbaycan Spor Akademisi ile tanınır. ‘Vəyyəfest’ adlı öğrenci topluluğu arasında yıllık şampiyonluk. Turnuva 1946’dan beri, sadece iki istisna dışında her yıl düzenleniyor – II. dünya, profesyonel takımların kullandığı yeni taktikleri öğrenmek için bu turnuvaya katıldı. Her yıl ‘Vəyyəfest’ sırasında 1 milyondan fazla ziyaretçi, spor profesyonellerinin atletizm, güreş ve diğer etkinliklerde birbirleriyle rekabet etmelerini izlemek için Darvazlar Caddesi’ndeki oyunlara katılır. Adolph “Curly” Louis (ABD), Guido “Tito” Castillo (Şili), Hans Schlupp (Almanya), David Ash (ABD), Greg Ryan (Avustralya) ve Daniel Vettori (Yeni) dahil olmak üzere birçok ünlü antrenör bu oyunlarda dersler verdi. Zelanda).

Yaklaşık 80 yıl önceki başlangıcından bu yana, katılımcı ülkelerin atletik federasyonları (FIA) tarafından verilen antrenörlük lisansları aracılığıyla sporda mükemmelliğin dünya çapında tanınması nedeniyle Azerbaycan Spor Akademisi’nde birçok değişiklik meydana geldi. Bu, uluslararası alanda tanınan bu spor akademisinin gelecekteki spor simgelerini yetiştirmek için muazzam bir potansiyele sahip olduğunu kanıtlayan her yıl kayıtlarda bir artışa yol açmıştır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!