Azerbaycan Spor Akademisi

Azerbaycan Spor Akademisi

Sorunlarla baş etmenizi kolaylaştıran sınav şartı olmadan kabul sistemine sahip Azerbaycan Spor Akademisinde sınırsız imkan ve olanaklar bulunuyor..

Azerbaycan Spor Akademisi

İlk mezunlarını 1930 yılında 39 kişi olarak veren Azerbaycan Spor Akademisi, beden eğitimi ve spor dallarında uzmanlar yetiştirmeye devam etmektedir. Azerbaycanda spor akademisi denince köklü tarihi ile akla gelen ilk isim olan Azerbaycan spor akademisi, Azerbaycan okulları Sovyetler Birliği’ne bağlı olduğu yıllarda Azerbaycan Türkçesi, Gürcüce, Ermenice ve Rusça dillerinde eğitim vermiştir. 1936 yılında Baküde spor akademisi olarak faaliyetlerine başlamış ve günümüzde sosyal bilimler, teknik ve anatomi, biyoloji, hijyen, kimya, matematik, fizyoloji ve fizik gibi dallarda da eğitim vermektedir.

Bakü spor akademisi tercihlerinin en kaliteli seçimi Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sayesinde Azerbaycan spor okulları kayıt işlemlerinde herhangi bir kontenjan sorunu yaşamayacaksınız. Tek yetkili yurtdışı eğitim merkezi olan Eurostar aracılığı ile yapacağınız ön kayıt işlemi sayesinde Azerbaycanda spor okulları öğrencisi olarak yüksek standartlarda eğitim alabilir ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin cazip fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Azerbaycan Devletinin Büyük Çabası

Azerbaycan devletinin büyük çabası ile dünya standartlarında eğitim spor eğitimi veren lider bir eğitim kurumu haline gelen Azerbaycan Spor Akademisi, aynı zamanda milletvekili de olan Ağacan Abıyev’in rektörlüğü ile eğitim kalitesini her geçen gün daha da geliştirmektedir. Uluslararası düzeyde düzenlenen spor müsabakalarına ev sahipliği yapan Azerbaycan Spor Okulu, Ağacan Abıyev tarafından yapılan çalışmalarla dünya standartlarında tesislere sahip hale gelmiştir.

Yüzme, birçok dövüş sporu, futbol, jimnastik, basketbol ve daha pek çok spor dalında Avrupa standartlarında imkanlara sahip olan Azerbaycan Spor Akademisi, yurtdışı eğitimin en kaliteli ve güvenilir adresi Eurostar ayrıcalığı ile sizlere kapılarını açıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin tecrUbeli ekibi ile danışmanlık, kayıt, karşılama, kabul, yerleşme ve ihtiyacınız olan her alanda geniş içerikli ve avantajlı çözümlerle yurtdışı eğitiminizi kolayca tamamlamak için bizimle iletişime geçin.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!