azerbaycan devlet iktisat üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi yurtdışında sorun yaşamadan endişe duymadan üniversite eğitimi almak isteyenlerin yardımına koşuyor..

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Genel Bilgi

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, 1930 yılında Azerbaycan Devlet Üniversitesi’nin bölümlere ayrılmasının ardından iktisat bölümünün bağımsız bir yapı içinde ayrıca eğitim vermesinin kararlaştırılmasıyla Azerbaycan Üniversite bünyesinden ayrılan bu bölüm, Azerbaycan Ticaret Kooperatifçilik Enstitüsü haline gelmiştir. 1933 yılına gelindiğinde bünyesine İktisadi Planlama, Sovyet Yapılandırılması, Hukuk, Maliye ve Sosyalist Muhasebe gibi bölümler eklenerek Azerbaycan Halk İktisat Enstitüsü adını alan kurum, 1941 yılından itibaren 2. Dünya Savaşı nedeniyle 4 yıllık süre boyunca Azerbaycan Devlet Üniversitesi ile birleşerek eğitim hayatına devam etmiştir.

1959-1966 yılları arasında faaliyetleri geçici bir süre için durdurulan enstitü, daha sonra tekrar açılmış ve Azerbaycan Halk İktisat Enstitüsü olarak 1987 yılına kadar bağımsız bir yapıda faaliyetlerini sürdürmüştür. Azerbaycan eğitim sistemi için büyük önemi olan enstitü 1987-1990 yılları arasında Leningrad Maliye İktisat Enstitüsü’nün Bakü şubesi olarak hizmet verse de, önce 1990 yılında Azerbaycan Devlet İktisat Enstitüsü daha sonra da 2000 yılında Bakü Ticaret Enstitüsü ile birleşerek Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi olmuştur.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi eğitimi için başvuru yapan öğrenciler

Azerbaycan Üniversite eğitimi için başvuru yapan öğrencilere modern eğitimi ile olduğu kadar tam teşekküllü hastanesiyle sağlık hizmetleri açısından da sınır hizmet sunan Azerbaycan İktisat Üniversitesi, öğrencilerine tüm muayene hizmetlerini tamamen Ücretsiz olarak sunmaktadır. Bunun dışında Azerbaycan Üniversitesi tüm öğrencilerinin bilimsel araştırmalarını rahat bir şekilde yapabileceği oldukça zengin içerikli bir kütüphaneye de sahiptir. Azerbaycanda okumak isteyen öğrenciler için büyük bir bilgi kaynağı manasına gelen bu kütüphanede, 200 binin Üzerinde akademik yayın, kitap, bilimsel makale ve dergi bulunmaktadır.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından sağlanan danışmanlık, kayıt, kabul, barınma, karşılama, yerleştirme ve daha pek çok hizmet, yurtdışı eğitim konusunda tek yetkili eğitim merkezi olan Eurostar kalitesiyle sizlere sunulmaktadır. Yurtdışı eğitim alanında her zaman lider statüye sahip olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan Uzaktan Eğitim hizmetlerinde diğerlerinin isteseniz dahi size gösteremeyeceği uluslararası anlaşmaların sağladığı avantajlı çözümlere de sahiptir. Azerbaycan uzaktan eğitim konusunda da size en güvenilir ve kaliteli danışmanlık hizmetini sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, dünyanın her yerinde geçerli olan bir diploma sahibi olarak kariyerinize koşar adımlarla başlamanızı sağlayacaktır.

Azerbaycan’da Sıkça Sorulan Sorular

Azerbaycan’da üniversite okumak için istenilen belgeler neler?

Azerbaycan’da üniversite okumak için istenilen belgeler; Lise Diploması, Transkript 1–2–3–4 Lise not ortalamalarını gösteren tek sayfalık olmalı, ÖSYM Sınav Sonuç Belgesi (sınava girmemiş ise gerekli değil), Sağlık Raporu ve AİDS Testi, Pasaport Aslı ve Örneği, 12 Adet 4×5 boyutunda ,fotoğraf arka fon beyaz olmalı, İkametgah Belgei, Nüfus Cüzdanı Örneği ve son olarak Sabıka kaydına ihtiyacınız var.

Azerbaycan’da okumak pahalı mı?

Azerbaycan’da üniversite eğitimi almak veya bölüm okumak oldukça ucuzdur. Ortalama fiyatlar ise; 1500-6000 Dolar arasında değişmektedir.

Bakü‘de, evlerin kiraları ortalama 170-320 dolar arasında değişmektedir. Ayrıca kıyafetleri kiralayabilirsiniz. Azerbaycan’da ev fiyatları veya kiraları Türkiye’dekine nazaran daha ucuzdur.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi kurulduğu 1930 yılından bugüne eğitim alanında her zaman öncü olarak yalnızca Azerbaycan Üniversite eğitimi lideri değil, Kafkasya genelinde en eski ve en büyük eğitim kurumu haline de gelmiştir. Azerbaycan uzaktan eğitim sistemi sayesinde Azerbaycan Üniversite eğitimindeki; Ticaret, Sanayi, İstatistik, Tarım, Pazarlama, İşletme ve Vergi Sistemi gibi bölümlerden mezun olabilir ve alanınızda bir uzman olarak okulu bitirebilirsiniz.

11 fakültesi ve 1 araştırma enstitüsü bünyesinde okuyan 16 binin Üzerindeki öğrencisi ile Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi, ayrıca Türk Dünyası Araştırma Vakfı ve İstanbul Üniversitesi işbirliği yapılarak kurulan Türk Dünyası İşletme Fakültesi, öğrencilere Türkçe eğitim imkanı da sunmaktadır. Azerbaycan Üniversite eğitimi için maddi gücü yetersiz olan 500’Ün Üzerinde öğrenciye de burs verilmeye devam edilmektedir.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Fakülteler ve Bölümler;

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi:

1989 yılında kurulan fakültenin 5 bölümünde, örgün ve Azerbaycan uzaktan eğitim sistemi bünyesinde 2000’in Üzerinde öğrenci eğitim görmektedir. Uluslararası İlişkiler Fakültesinde 11 profesör, 39 doçent ve 70 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

• Uluslararası Ekonomi İlişkileri

• Ekonomi

• Yabancı Dil

• Uluslararası İlişkiler

• Uluslararası Ticaret ve Gümrük İşlemleri

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Maliyet Fakültesi:

2005 yılında eğitim hayatına başlayan fakültenin 3 bölümünde yaklaşık olarak 2000 öğrenci eğitim görmektedir. örgün ve Azerbaycan uzaktan eğitim hizmeti verilen fakültede; 6 profesör, 18 doçent ve 54 öğretim Üyesi bulunmaktadır.

Bölümler;

• Maliye

• Rus Dili

• Vergi ve Vergilendirme

Genel Ekonomi Fakültesi:

17 profesör, 68 doçent ve 58 öğretim Üyesinin eğitim verdiği fakülte, daha önceleri Ekonominin Düzenlenmesi Bölümü ismi ile hizmet vermekte ve 2009 yılından itibaren Genel Ekonomi Fakültesi adını almıştır. örgün ve uzaktan eğitim ile birlikte toplam 1700 civarı öğrencisi bulunmaktadır.

Bölümler;

• Sanayi Ekonomisi

• Ekonomi Hukuku

• Ekonominin Düzenlenmesi

• Sosyal Kalkınma Ekonomisi

• çevre Koruma ve Doğal Kaynaklar Ekonomisi

Muhasebe ve Ekonomi Fakültesi: Toplamda 3 bölümden oluşan ve 1966 yılından günümüze eğitim veren fakültede, yaklaşık olarak 1200 öğrenciye 10 profesör, 36 doçent ve 15 öğretim Üyesi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Muhasebe

İstatistik

• Denetim ve İktisadi Analiz

İşletme Yönetimi Fakültesi:

1 profesör, 14 doçent ve 11 öğretim görevlisinin bulunduğu fakülte, 1992 yılında kurulmuştur. Günümüzde örgün ve uzaktan eğitim gören öğrenci sayısı yaklaşık olarak 1000’dir.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Bölümler;

İşletme Yönetimi

Sivil Savunma ve Spor

Azerbaycan Dili

Bilgisayar ve Yönetim Fakültesi:

1972 yılında kurulan fakültenin 5 bölümü bulunmakta ve bu bölümlerinde okuyan 1300 öğrenciye 13 profesör, 56 doçent ve 48 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Bilgisayar

Bilgi Ekonomisi ve Teknolojileri

İşletme

Yönetim Ekonomisi

Matematik

Ticaret Fakültesi:

2001 yılında eğitim hayatına başlayan fakültede 3 bölüm bulunmakta ve örgün ile uzaktan eğitimle beraber 1000 öğrenciye 8 profesör, 33 doçent ve 43 araştırma görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Ticaret

Pazarlama

Felsefe ve Siyaset Bilimi

Üreticilik Fakültesi:

örgün ve uzaktan eğitim ile birlikte toplamda 1000 öğrencisi bulunan ve 2000 yılında kurulan fakültenin 3 ana bölümünde 3 profesör, 22 doçent ve 31 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Gıda Dışı Ürün Üretimi ve İncelenmesi

Gıda Ürünleri Üretimi ve İncelenmesi

Standartlaştırma ve Sertifikasyon

Teknoloji ve Tasarım Fakültesi:

4 ana bölümü bulunan ve 1997 yılında eğitime başlayan fakültede 800 öğrenciye 6 profesör, 56 doçent ve 23 öğretim görevlisi eğitim vermektedir.

Bölümler;

Tasarım Mühendisliği

Gıda Ürünleri Teknolojisi

Teknoloji Makineleri ve Saha Mühendisliği

Fizik ve Kimya

Türk Dünyası İşletme Fakültesi:

Türk Dünyası Araştırma Vakfı ve İstanbul Üniversitesi işbirliği ile kurulan fakültede 700 öğrenciye 3 profesör, 4 doçent ve 18 öğretim görevlisi Türkçe eğitim vermektedir.

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Bölümler;

İşletme Kurma ve Yönetimi

Uluslararası İlişkiler

Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi Hazırlık Fakültesi:

Türk Dünyası İşletme Fakültesi haricindeki tüm fakültelerde eğitim Azerice ve Rusça verildiğinden, bu fakültelerde okuyacak öğrencilere Hazırlık Fakültesi’nde dil eğitimi verilmektedir. Eğitim süresi sonunda yapılan sınavda başarılı olan öğrenciler, lisans eğitimlerine başlamaktadır. Ayrıca İktisadi Araştırma Enstitüsü de hala eğitim vermekte ve bünyesinde 6 şube bulunmaktadır.

Şubeler;

• Makro Ekonomi Siyaseti

• Sosyal Kalkınma Problemleri

• Dünya Ekonomisi ve Joe-Ekonomik İlişkiler

• Bölgelerin Sosyoekonomik Kalkınma Problemleri

• İKÖ ve Yenileşme Ekonomisi

• Sosyolojik İnceleme ve Danışmanlık

#azerbaycantekniküniversitesi #azerbaycandaegitim #azerbaycanegitimmerkezi #azerbaycanuniversiteleri #azerbaycanuniversitebölümleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!