Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Hayallerin bir türlü gerçekleşmiyor diye stres yapmayı bırak. Azerbaycan Turizm üniversitesi profesyonel olarak yerleşmek istersen ve hayall

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Üniversitesi

Azerbaycan Turizm Enstitüsü Hakkında Genel Bilgi

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev’in talimatlarını takiben Bakanlar Kurulu tarafından alınan 2006’da alınan kararla açılan Azerbaycan Turizm Enstitüsü, bugüne kadar Azerbaycan Üniversitelerinde eğitim üzerine yapılan tüm araştırma çalışmalarında ilk beş sırada gösterilmiş bir dir. Aracılıktan danışmanlığa, kayıttan yerleşmeye, karşılamadan kabul işlemlerine birçok alanda en kaliteli hizmetleri her zaman en uygun fiyatlarla sunmayı ilke edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan Üniversitelerinde okumak isteyenlere Bologna Kriterleri’ne uygun eğitim veren Azerbaycan Turizm Üniversitesi’nin öğrencisi olma fırsatı sunmaktadır. Azerbaycanda Üniversite eğitimi almak için kontenjan beklemenize gerek kalmaması için profesyonel çözümler geliştiren Eurostar ekibiyle iletişime geçin ve dünyanın her yerinde tanınan Azerbaycan Turizm Okulu diploması ile geniş iş imkanlarına sahip olun.

Avusturya’dan çifte Diploma Alma Şansı

Azerbaycan Turizm Enstitüsü 4 Temmuz 2007 tarihinde yaptığı Turizm Eğitimi Alanında Uluslararası İşbirliği Anlaşması sayesinde öğrencilerine yurtdışında yüksek lisans yapma ve büyük avantaj sağlayacak çifte diploma sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Azerbaycan turizm bölümü tercihlerinin ilk sıradaki ismi olan Azerbaycan Turizm Üniversitesii ve Azerbaycan Medeniyet ve Turizm Bakanlığı ile Avusturya Krems Üniversitesi arasında yapılan işbirliği anlaşması sayesinde öğrenciler Azerbaycan Turizm Enstitüsü ve Avusturya Kremps Üniversitesi diplomasına aynı anda sahip olabilmektedir. Çift diploma almak için ilk senenin sonunda girilen IELTS sınavında 6 veya Uzerinde puan alan başarılı öğrenciler lisans eğitiminin ardından IMC lerinde yüksek lisans da yapabilir.

Bu üniversite; Yunanistan, Letonya, Bulgaristan, İtalya, Portekiz, Fransa ve Hollanda’da yer alan 16 farklı eğitim kurumuyla da işbirliği içerisindedir. Almanya Ekoloji Bakanlığı ve Almanya Teknik İşbirliği Cemiyeti ile de anlaşması bulunan Üniversite ayrıca USAID, InWent, UMID ve Eğitimin ödüllendirilmesi Uluslararası Derneği gibi teşkilatlarla da yakın temas halindedir. Erasmus Mundus programının da bulunduğu Azerbaycan Turizm Enstitüsü öğrencilerine; ABD Hawai, Güney Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, Güney Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi, Moskova Devlet Humanitar Üniversitesi, Almanya Oldenburg Uygulamalı İlimler Üniversitesi’nde öğrenci değişim programından yararlanarak eğitim görme imkanı da sağlamaktadır.

11 bölümü bulunan Üniversitede eğitim; Azerice, Rusça ve İngilizce olarak verilmektedir.

Bölümler

• Turizm Otelcilik

• İşletme

• Pazarlama

• Müzecilik, Arşivcilik ve Anıtların Korunması

• Bölge Bilimi

• Tercümanlık

• Macera, Ekstrimal ve Dağ Turizmi

• Ulaşım Servisi

• Sosyal İş

• Uluslararası İlişkiler

• Gıda Mühendisliği

Azerbaycan Turizm Üniversitesinin Eğitim Dili;

Azerbaycan Türkçesi Rusça
İngilizce

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!