Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Dünyanın tercih ettiği Azerbaycan Gence Devlet üniversitesi kendisi için en iyiyi isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi

1939 yılında 2 yıllık öğretmen Enstitüsü olarak kurulan Gence Üniversitesi, eğitim hayatına ilk olarak Fen ve Fizik-Matematik, Tarih, Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümleri ile başlamıştır. Daha sonra Gence Üniversitesi fakülteleri kapsamı her geçen gün daha da genişlemiş ve eğitim verilen bölümlere Fen Bölümü Fen-Coğrafya Bölümleri de dahil olmuştur. 1949 yılında Gence Üniversitesi bölümleri öncüsü olan bu enstitü kapatılarak, daha nitelikli öğretmenler yetişmesi için Gence Devlet Pedagoji Enstitüsü adını almıştır. 2000 yılından itibaren okulun Üniversite niteliği kazanması ile Gence Üniversitesinde okumak isteyenlerin sayısı büyük oranda artmış ve günümüzde Gence Üniversitesi özellikle eğitim alanında en kaliteli devlet Üniversitesi haline dönüşmüştür.

Azerbaycan Gence Devlet Üniversitesi Taban Puanları Bölümleri

Gence Devlet Üniversitesinde okumak isteyen Türk öğrenciler için üniversite giriş sınavı şartı yoktur. Bu sebep sonucunda öğrencilerimiz için bu üniversitede taban puan sınırlaması bulunmamaktadır. Sınavsız eğitim alabileceğiniz üniversite bölümleri ise şu şekildedir:

Matematik Fakültesi

İlk olarak 1938 yılında Fizik-Matematik bölümü olarak kurulmuştur. 1994 yılında Bilgisayar bölümü de açılmıştır. Halen “Mühendislik ve öğretmenlik” olmak Üzere iki alanda eğitim yapılmaktadır.
Fakülte bünyesinde özellikle 5 bölüm vardır.
Bu bölümler:

Bilgisayar
Analitik Matematik
Uygulamalı Matematik
Cebir ve Geometri
Matematik Öğretimi

Fiziki Bilimler Fakültesi

Bu fakülte 1990 yılında kurulmuştur. Fakültede 5 bölüm vardır.
Bölümler:

 

Fizik
Genel Fizik
Üretim Esasları
Genel Fen Teknikleri
Moda Tasarım

Biyoloji – Kimya Fakültesi

Fakülte olarak 1990 yılında eğitime başlamıştır. Fakültede 4 bölüm olarak ders yapılmaktadır.
Bölümler:

Botanik
Anatomi
Kimya
Çevre

Filoloji Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi 1939 yılında kurulan Azerbaycan Dili ve Edebiyatı bölümü Filoloji Fakültesi şekline dönüşmüştür.
Fakültede 4 bölüm olarak ders yapılmaktadır.
Bölümler:

Dünya Edebiyatı
Azerbaycan Dili
Azerbaycan Dİli Öğretimi
Azerbaycan Edebiyatı

Tarih – Coğrafya Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi kurulunca 1939 yılında açılan Tarih Bölümü Üniversite bünyesinde “Tarih-Coğrafya” Fakültesi” şekline dönüştürülmüştür.
Fakülte 4 bölümde eğitim vermektedir.
Bölümler:

Genel Tarih
Azerbaycan Tarihi
Coğrafya
Sosyal Bilimler

Yabancı Diller Fakültesi

Gence Devlet Üniversitesi kurulduktan sonra eğitime başlamıştır.
Fakülte bünyesinde 6 bölümde eğitim verilmektedir.
Bölümler:

Leh Dili- Polonya Dİli
İngiliz Dili
Fransız Dili
Alman Dili
Rus Dili
Pratik Yabancı Diller

Eğitim Fakültesi

Yaklaşık 50 yıldır Eğitim Fakültesi olarak eğitim vermektedir. Kuruluş yıllarında İlkokul öğretmeni yetiştirirken 1996 yılında branş öğretmeni de yetiştirmeye başlamıştır.
Fakültede 5 bölümde eğitim verilmekte ve öğretmen yetişmektedir.
Bölümler:

Genel Öğretmenlik
Berden Eğitimi ve Spor
Psikoloji
Müzik
Eğitim ve Öğretim Esasları

İşletme Fakültesi

Bu fakülte 2007 yılında bağımsız fakülte olarak eğitim vermeye başlamıştır.
Fakültenin 2 bölümü bulunuyor.

• Ekonomi bölümü

• İşletme Bölümü

Gence Devlet Üniversitesi Eğitim Dili;

Azerbaycan Türkçesi

Gence Devlet Üniversitesi Giriş Şartları İletişim

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından sağlanan danışmanlık, karşılama, yerleştirme ve kayıt gibi birçok hizmet ile siz de Gence Üniversitesi bölümleri mezunu olarak dünya çapında kabul gören bir diploma sahibi olabilir, yurtdışında eğitim alarak kariyer hedeflerinize çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Azerbaycan leri içinde en köklü ve kaliteli devlet okulu olarak modern eğitim anlayışı ile dikkat çeken Gence Üniversitesi fakülteleri, geniş imkanları ile yüksek seviyeli yükseköğretim almanızı sağlayacaktır. Gence Üniversitesinde okumak isteyenler için ayrıca yurt seçenekleri de sunulmaktadır.

Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi güvenilir, çözüm odaklı ve rakipsiz hizmetleri ile yurtdışında Azerbaycanda okumak isteyen herkese “tek yetkili” eğitim merkezi olarak danışmanlık yapmaktadır. Yurtdışında Azerbaycanda eğitim almak isteyenlere yaptığı uluslararası anlaşmalarla her zaman en avantajlı çözümleri sunan Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi, ayrıca isteyenlere yurtdışında Türkçe eğitim imkanları da sağlamaktadır. Yurtdışında eğitim için daha fazla beklemeyin ve Eurostar Azerbaycan Eğitim Merkezi ile iletişime biran önce geçerek yurtdışında eğitim hayallerinizi daha fazla ertelemeyin.

Azerbaycan’da Okumak Pahalı mı?

Azerbaycan üniversiteleri ekonomik şartlarda okunabilecek yurtdışı üniversiteleridendir. Bu üniversitelerin maliyetleri Türkiye üniversite koşullarıyla karşılaştırıldığında bu ülkede okumanın hem daha avantajlı hem de daha ekonomik olduğu görülecektir.

Yurt Dışında Çalışmak İçin Hangi Diploma Gerekli?

Yurtdışında çalışmak için diplomanızın gideceğiniz ülkede denkliğini sağlamanız gereklidir. Fakat Azerbaycan üniversitelerinden alacağınız Mavi Diploma Eki Avrupa ülkelerinde geçerlidir. Bu diplomayla yurtdışında iş bulmakta zorlanmazsınız.

Yurtdışında denkliği olan üniversitelerin listesine YÖK ‘ün sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu listeler sürekli güncellendiği için yetkili kurumun sitesinden takip etmeniz sizlere daha sağlıklı bilgi sağlayacaktır.

 1. Gıda Mühendisliği
 2. Diğer Bölümler
 3. Otomotiv Mühendisliği
 4. Elektrik – Elektronik Mühendisliği
 5. Yazılım Mühendisliği
 6. Diş Hekimliği
 7. Hemşirelik
 8. Ürün Tasarımcılığı
 9. Uçak Motor Mühendisliği
 10. Pilotluk
 11. Kaptanlık
 12. Yapay Zeka Mühendisliği
 13. Dijital Oyun Tasarımı
 14. Doktorluk
 15. Kuaförlük
 16. Ahşap Teknolojisi – Marangozluk
 17. İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operatörlüğü
 18. İnşaat Teknolojisi
 19. İç Mimar
 20. Profesyonel Aşçılık

meslek gruplarından mezuniyetiniz sonrasında yurtdışında iş bulmakta zorlanmazsınız.

#yurtdışındaüniversite #azerbaycanüniversiteleri #azerbaycandaüniversite #azerbaycangencedevletüniversitesi #gencedevletüniversitesi

Puanla
[OY: 13 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!