Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi uluslararası standartlar doğrultusunda köklü ve prestijli kaliteli üniversite eğitimi imkanı sunan puan sistemi ile..

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi, 12 kız ve 28 öğrenciyle 1923 yılında Bakü Tiyatro Okulu ismiyle eğitim hayatına başlayan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, aktörlük, prodüktörlük, tiyatro ve sahne sanatları üzerine eğitim verilmekteydi. 1988 yılında yeni bölümlerin de eklenmesiyle birlikte eğitim yelpazesinde yaşanan gelişim, okulun 1991 yılında statüsüne sahip olması sağlamıştır. Tiyatro ve reklam tasarımı, dekoratif sanatlar, müzecilik, sanat eleştirmenliği, TV dramaları ve yazarlığı, mimarlık, iç mekan ve ekipmanları, sinema ve yönetmenlik sanatı gibi bölümlerle eğitim veren , eğitim kalitesini büyük oranda geliştirmiştir.
Yüksek seviyeli eğitimiyle bugüne kadar birçok sanatı ve teknik eleman yetiştirmiş olan Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi; hazırlık ve yüksek lisans fakültesi haricinde yedi adet lisans fakültesiyle de prestijli bir sanat eğitimi vermektedir. Okulun toplamda sahip olduğu 34 bölüm, modern Çağa uygun ve kaliteli eğitim programlarıyla sanat ve teknik alanlarda uzmanlar yetiştirmeye devam etmektedir.

Müzecilik Eğitimi

Müzecilik eğitimini sahip olduğu zengin içerikli kütüphanesi ve müzesiyle daha da kaliteli hale getiren Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, öğrencilerine sanatsal ve teknik donanım anlamında geniş imkanlar sunmaktadır. Bilgisayar merkezi, sinema ve televizyon setleri gibi tesisleri bulunan , TV yapımcılığı ve yönetmenlik eğitimi alan öğrencilerine doğrudan uygulamalı eğitim alma şansı da sağlamaktadır. Sinema salonu, Uzaktan eğitim merkezi, açık ve kapalı spor alanları, yemekhane, akademik danışmanlık ve rehberlik, öğrenci kulüpleri, fitness center, restoranlar, baskı ve matbaa merkezi gibi birçok alanda geniş imkanlara sahip olan , akademik anlamda olduğu kadar sosyokültürel ve teknik alanlarda da kalitesini ortaya koymaktadır.

Tiyatro tasarımı, tiyatro yönetmenliği, vokal ve sanatçı tasarımı gibi sahne sanatlarına yönelik eğitim programlarında okuyan gören öğrencilere okul içinde Çalışma imkanı sağlandığından, bu bölümlerden mezun olan öğrenciler geniş bir tecrübeye sahip olmaktadır. Ayrıca okul TV yayını da yaptığı için medya tasarımı ve yönetmenlik bölümü öğrencileri de uygulamalı olarak eğitim görmektedir. Bu imkanların haricinde okulun tüm öğrencileri modern standartlara sahip sağlık merkezi, banka, market, otel, kablosuz internet, etüt odaları ve bilgisayar laboratuarlarından da yararlanabilmektedir.

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi öğrencileri; aktör, menajer, şarkıcı, tiyatrocu, sinemacı, yapımcı, baskı elemanı, ressam olabildiği gibi ayrıca mimarlık eğitimi alabilir ya da sanat tarihi eğitimi alarak müzeci olabilmektedir. Geniş bir eğitim Çeşitliliğine sahip olan nin tüm bu eğitim programları haricinde halı tasarımı, moda tasarımı, kozmetik eğitimi ve moda gibi alanlarda da eğitim hizmeti mevcuttur. bünyesindeki resim bölümünde eğitim veren akademisyenlerin büyük bir bölümü yurtdışında tanınan sanatçılar olduğundan, okulun resim eğitiminin de oldukça prestijli olduğu söylenebilir.

Moda Çizim bölümü ile de son yıllarda adından söz ettiren Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, sanat ve teknik alanlarda Avrupa standartlarında bir eğitim kalitesine sahiptir. Sunduğu avantajlı fiyatlı hizmetleri ve yaptığı uluslararası anlaşmalarla yurtdışı eğitimin tek yetkili eğitim ofisi kimliğine sahip olan Eurostar, Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi eğitiminizdeki en büyük yardımcınız olacaktır. Başvuru, karşılama, yerleşim, kayıt, kabul ve danışmanlık gibi geniş kapsamlı hizmetlerini en kaliteli ve güvenilir Çözümlerle sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi farkıyla prestijli bir yurtdışı eğitimi almak için bizimle iletişime geçin.

Azerbaycan Güzel Sanatlar Fakültesi Eğitim Dili;

Azerbaycan Türkçesi

Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Fakülteleri ve Bölümleri

Bölümler:

• Kültür

• Müzecilik

• Uygulamalı Kültür

• Ekonomi ve Danışma

Kültür Fakültesi: 1959 yılında Kültür ve Eğitim Fakültesi adıyla eğitim hayatına başlamış ve günümüzde nin en eski fakültelerinden biri olmuştur. Fakülte bünyesinde; Uluslararası İlişkiler, Turizm ve Otelcilik, İşletme, Kültüroloji, Müzecilik ve Anıtların Korunması alanlarında eğitim programları mevcuttur.

Aktör Sanatı Fakültesi: Tiyatro Okulu kimliği ile eğitimine 1923 yılında başlayan fakülte, 1945 yılında Tiyatro Enstitüsü’nün açılmasını da sağlamıştır. Devam eden yıllarda Tiyatro ve Sinema Sanatı Fakültesi statüsüyle eğitim hayatını sürdüren fakülte, 2002 yılında günümüzdeki adını almıştır.

Fakültede 6 bölümde dersler yapılmaktadır.

Bölümler:

• Sahne Danışmanlığı

• Aktör ve Yönetmenlik Sanatı

• Vokal

• Müzikal Sanatı

• Koreografi ve Plastik Sanatlar

• Pop Sanatı

Bu eğitim programlarından mezun olan öğrencilere; Müzikal Oyunculuğu, Pop Sanatçısı, Drama ve Sinema Oyunculuğu, Koreografi Sanatçısı diploması verilir. Ayrıca Azerbaycan Devlet Kültür ve Güzel Sanatlar Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor alanında da sertifika programlarına sahiptir.

Yönetmen Sanatı Fakültesi: Edebi Yaratıcılık Fakültesi olarak eğitim vermeye başlayan fakülte, 2001 yılında Yöneticilik Bölümü ile birleşerek Yönetmen Sanatı Fakültesi adını almıştır.

Fakültede 4 bölümde ders yapılmaktadır.

Bölümler:

• Tiyatro Yönetmenliği

• Kitlesel Etkinlikler ve Seyir Yönetmenliği

• TV Yapımcılığı

• Yönetmenlik

Bölüm öğrencileri; Kitlesel Etkinlikler ve Seyir Yönetmeni, Tiyatro Kurumlar Müdürü, TV Program Yönetmeni, Sanat Operatörü ve Drama Yönetmeni olarak diploma sahibi olurlar.

Sanatçılık Fakültesi: 1991 yılından günümüze eğitim veren fakülte, Çok yönlü ve geniş iÇerikli eğitim programlarına sahiptir.

Fakültenin 6 bölümü vardır.

Bölümler:

• Tiyatroculuk

• Sinema ve Televizyon Dramaları

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

• Yabancı Diller

• Sosyal Siyasal Bilimler

• Amatör ve Halk Sanatları

Bölüm öğrencilerine; Film ve Tiyatro Çalışmaları, Televizyon Dramaları ve Yayıncılığı, Sinema ve Televizyon Gazeteciliği ile Biblioloji alanlarında uzmanlaşma imkanı sağlamaktadır.

Yabancı Diller Fakültesi: Yabancı öğrencilerin oluşturduğu fakültede, Dil Hazırlık kursları verilmektedir.

Müzik Sanatı Fakültesi “Konservatuar”: Yoğun eğitim programına sahip olan fakülte 2001 yılında kurulmuş ve günümüzde 6 bölüm ile eğitim vermektedir.

Bölümler:

• Müzik Çalışmaları

• Müzik Disiplinleri ve Şef Çalışmaları

• Enstrümantal Performans

• Popüler Müzik ve Çeşitli Performanslar

• Muğam (Makam) Sanatı

• Aşık Sanatı

Bölüm mezunları; İletişimcilik, Muğam Sanatı, Bestecilik, Solo Performans ve Şarkıcılık, Popüler Müzik ve Çeşitli Performanslar, Müzisyen, Orkestra Yönetimi, Enstrümantal Performans alanlarında diploma sahibi olmaktadır.

Güzel Sanatlar Fakültesi: Köklü bir tarihe sahip olan fakültede; Grafik, Heykeltıraşlık, Sanatçılık ve Resim Sanatı üzerine kapsamlı bir eğitim verilmektedir. Güzel Sanatlar Fakültesi 1990 yılında yeniden yapılandırılarak eğitim Çeşitliliğini daha arttırmıştır.

Fakültede 3 bölümde eğitim yapılmaktadır.

Bölümler:

• Resim ve Moda Çizim bölümü

• Sanat Eleştirmenliği bölümü

• Uygulamalı Dekorasyon Sanatı bölümü

Bölüm öğrencileri: Çizim, Mimarlık, Resim, Tiyatro Tasarımı, Sanat Tarihi, Medya Tasarımı, Moda Tasarımı, Halı tasarımı, Kozmetik, Reklam ve Sanatçı Tasarımı gibi alanlarda uzman olarak mezun olmaktadır.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 4]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!