azerbaycan diplomatik akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

İçinizdeki sınavda başarılı olamama kuşkuları nedeniyle hayallerinizi gerçekleştiremiyorsanız üzülmeyin. Azerbaycan Diplomatik akademisi..

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA), yeni düşünceler geliştiren ve yeniliklere açık olan liderleri uluslararası ilişkilerle alanında verdiği çağdaş eğitim ile yetiştiren bir akademidir. 2007’den günümüze eğitim veren ADA, sürekli gelişen eğitim sistemini daha da genişleyen bir çeşitlilikle vermektedir. ADA tarafından organize edilen Bakü Yaz Enerji Kampı, dünyanın 40 değişik ülkesinden binlerce öğrencinin eğitim gördüğü bir organizasyon haline gelmiş ve araştırmaya dayalı bilimsel araştırma programları da her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.

Uluslararası ilişkiler alanında verdiği Avrupa standartlarındaki eğitimiyle Azerbaycan öğrencilerine olduğu kadar yabancı öğrencilere kapılarını açmaktadır. İlk günlerinde eğitim faaliyetlerini 3 katlı bir ofiste veren ADA, kısa süre içerisinde gelişerek Green ve Smart olarak bilinen 2 geniş kampus ile eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan Diplomatik Akademisi misyonu; evrensel düşünce temelli ve yeniliklere açık olarak ekip organizasyonlarını, analitik düşünce sisteminin de yardımıyla daha da geliştirmektedir. Azerbaycan genelinde eğitim sistemine getirdiği farklı bakış açısı günümüzde çevre bölgelerde de etkisini göstermekte ve akademiyi uluslararası ilişkiler eğitimi alanında bir dünya markası haline getirmektedir.

Tecrübeli Akademisyenler

Uluslararası alanda tecrübesi olan akademisyenleri bulunan Azerbaycan Diploması Akademisi, diğer ülkelerden gelen misafir ve okutman öğretim görevlilerine sahiptir. ADA’nın gelişmiş uluslararası ilişkilerinden yararlanan öğrenciler; Viyana, Prag, Washington, Moskova, Roma ve daha birçok dünya ülkesinde işe girme şansına sahip olmaktadır. ADA öğrencilerine sunulan bir diğer avantaj da Beyaz Saray, Avrupa Komisyonu ve Parlamentosu, Nato ve OSCE gibi uluslararası organizasyonların toplantılarına katılabilmeleridir.

DA Mütevelli Heyeti’nde görevli isimler; Mehriban Aliyev, Hafız Paşayev, Elmar Memmedyarov ve Zbigniew’dir. 2 farklı ihtisas alanı bulunan akademi, lisans eğitimini İngilizce dilinde vermektedir. Bu iki bölüm;

• Uluslararası Sanat çalışmalar

• İşletme Yönetimi

Azerbaycan Diploması Akademisi günümüzde, Azerbaycan’ın dünya genelinde tanınan ve özel bir konuma sahip olan eğitim kurumu haline gelmiştir.

Azerbaycan Diplomatik Akademisi Eğitim Dili;

Azerbaycan Türkçesi Rusça

Azerbaycan Diplomatik Akademisi Gelişim Süreci

Diplomasi, ülkelerin çatışmaları barışçıl bir şekilde iletişim kurmasını ve çözmesini sağladığı için dünya siyasetinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bakü’deki Diplomatik Akademisi, Azerbaycan’daki en prestijli diplomatik kurumlardan biridir. Ülkeyi yurt içinde ve yurt dışında temsil edecek diplomatlar yetiştirir. Ayrıca, dünya üzerinde olumlu etki bırakan birçok önemli mezuna sahiptir.

Birincisi, Diplomatik Akademisi, Azerbaycan’ı yurtiçi ve yurtdışında temsil edecek diplomatlar yetiştirmektedir. Öğrencileri diplomasi ve uluslararası ilişkiler alanında eğiten çeşitli diplomalar ve dereceler sunar. Kurslar uluslararası hukuk, dış politika, insan hakları, medya, İngilizce ve daha fazlasını içerir. Öğrenciler okurken aynı zamanda diplomasi ve topluluk önünde konuşma konularında pratik eğitimlere de katılırlar. Mezun olduktan sonra, öğrencilere bir diploma verilir ve yurt içi veya yurt dışında diplomatik pozisyonlara başvurabilirler. Akademi ayrıca, bilgilerini diğer katılımcılarla paylaştıkları seminerler, konferanslar ve genel toplantılar düzenler.

Diplomatik Akademi ulusal öneme sahip bir kurumdur- Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın doğrudan kontrolü altındadır. Aynı zamanda Avrasya’daki en yüksek dereceli diplomatik akademilerden biridir. Şu anda akademide okuyan 200’ün üzerinde öğrenci var; hepsi yüksek not ortalaması ile yüksek başarıya sahiptir. Buna ek olarak, çok çeşitli kurslar veren kadroda 50’den fazla profesör bulunmaktadır. Akademi iyi bir akademik üne sahiptir ve öğrenciler arasında popülerdir.

Öğrenciler, akademide okurken konferanslara katılmak ve diğer diplomatlarla iletişim kurmak için birçok fırsata sahiptir. Ayrıca staj veya değişim programları aracılığıyla araştırma yapmak veya pratik deneyim kazanmak için yurtdışına seyahat etme fırsatına da sahipler. Akademi, programlarının mezunlarının birbirleriyle ağ kurmaları ve çalışmaları hakkında halka sunumlar yapmaları için düzenli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca, tüm diplomatlar, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen ve çalışmalarını hem Azerbaycan’ın hem de yabancı ülkelerin üst düzey bakanlarına ve liderlerine sunabilecekleri yıllık etkinliklere davet edilmektedir.

Diplomasi Akademisi, Azerbaycan’da dış politikanın gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Öğrenciler orada okurken değerli deneyimler kazanabilirler; daha sonra Azerbaycan diplomasisini dünya çapında ilerletmek için yeni becerilerini uygulayabilirler. Sadece bu da değil, akademi dünya üzerinde de olumlu etkisi olan birçok önemli mezun yetiştirdi!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!