Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

İçinizdeki sınavda başarılı olamama kuşkuları nedeniyle hayallerinizi gerçekleştiremiyorsanız üzülmenize gerek yok yok. Azerbaycan Diplomatik akademisi..

Azerbaycan Diplomatik Akademisi

Azerbaycan Diplomatik Akademisi(ADA), yeni düşünceler geliştiren ve yeniliklere açık olan liderleri uluslararası ilişkilerle alanında verdiği çağdaş eğitim ile yetiştiren bir akademidir. 2007’den günümüze eğitim veren ADA, sürekli gelişen eğitim sistemini daha da genişleyen bir çeşitlilikle vermektedir. ADA tarafından organize edilen Bakü Yaz Enerji Kampı, dünyanın 40 değişik ülkesinden binlerce öğrencinin eğitim gördüğü bir organizasyon haline gelmiş ve araştırmaya dayalı bilimsel araştırma programları da her geçen gün gelişmeye devam etmektedir.

Uluslararası ilişkiler alanında verdiği Avrupa standartlarındaki eğitimiyle Azerbaycan öğrencilerine olduğu kadar yabancı öğrencilere kapılarını açmaktadır. İlk günlerinde eğitim faaliyetlerini 3 katlı bir ofiste veren ADA, kısa süre içerisinde gelişerek Green ve Smart olarak bilinen 2 geniş kampus ile eğitim vermeye başlamıştır. Azerbaycan Diplomatik Akademisi misyonu; evrensel düşünce temelli ve yeniliklere açık olarak ekip organizasyonlarını, analitik düşünce sisteminin de yardımıyla daha da geliştirmektedir. Azerbaycan genelinde eğitim sistemine getirdiği farklı bakış açısı günümüzde çevre bölgelerde de etkisini göstermekte ve akademiyi uluslararası ilişkiler eğitimi alanında bir dünya markası haline getirmektedir.

Tecrübeli Akademisyenler

Uluslararası alanda tecrübesi olan akademisyenleri bulunan Azerbaycan Diploması Akademisi, diğer ülkelerden gelen misafir ve okutman öğretim görevlilerine sahiptir. ADA’nın gelişmiş uluslararası ilişkilerinden yararlanan öğrenciler; Viyana, Prag, Washington, Moskova, Roma ve daha birçok dünya ülkesinde işe girme şansına sahip olmaktadır. ADA öğrencilerine sunulan bir diğer avantaj da Beyaz Saray, Avrupa Komisyonu ve Parlamentosu, Nato ve OSCE gibi uluslararası organizasyonların toplantılarına katılabilmeleridir.

DA Mütevelli Heyeti’nde görevli isimler; Mehriban Aliyev, Hafız Paşayev, Elmar Memmedyarov ve Zbigniew’dir. 2 farklı ihtisas alanı bulunan akademi, lisans eğitimini İngilizce dilinde vermektedir. Bu iki bölüm;

• Uluslararası Sanat çalışmalar

• İşletme Yönetimi

Azerbaycan Diploması Akademisi günümüzde, Azerbaycan’ın dünya genelinde tanınan ve özel bir konuma sahip olan eğitim kurumu haline gelmiştir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!