Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan’da eğitim alma gerekliliklerinden bir tanesi de Azerbaycan eğitim vize si almaktır. Uzun kuyruklar beklemeden vize işlemlerinizi...

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize

Azerbaycan Eğitim Vize, Öğrencilerimizin ilk yolculukları için gereken vizelerini Azerbaycan Eğitim Merkezi tarafından karşılanmaktadır, ayrıca kayda değer belge ve prosedürlere gerek kalmadan EuroStar garantisi ile rahatlıkla azerbaycana giriş müsaadeleri öğrencilerimizi rahatlatmaktadır.

Vize İçin Gerekli Belgeler

Azerbaycan Öğrenci Vizesi (tahsil)Tam Zamanlı Öğrencilere verilir, Vize alan öğrenci eğitim elde edebiliyor. Öğrencimiz eğitime başlamaya gitmeden öğrenci oturum vizesi alıyoruz.

Öğrenci vizesi için

• 2 resim

• İkametgah

• Kimlik fotokopisi

• Pasaportaslı ve Fotokopisi

• Vize başvuru formu

• Devlet görevi 50 Tl.

Bu belgeleri teslim eden öğrencilerimizin vizelerini almaktayız.

Azerbaycana Bu öğrenci Vizesi ile girebilmektedir. Konsolosluk bu vize ile öğrenci oturumu ve öğrenci dosyası açmaktadır. Her yıl oturum işlemleri yenilenmelidir.

Öğrencilerin eğitim öğretim için Her yıl için vize yenilenmesi gerekir.
• Öğrenci Belgesi

• Kimlik Fotokopisi
• 2 Resim
• Pasaport Fotokopisi
• Devlet Görevi (20 ABD Doları)
• Vize Başvuru Formu

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında olan sıkı işbirliği, dostluk ve kardeşlik ilişkilerini daha da pekiştirmek ve her iki ülke vatandaşlarının gidiş ve dönüşlerini daha da kolaylaştırmak maksadı ile 8 Eylül 2003 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Başbakanı Cenap İlham Aliyev’in Ankara’ya ilk resmi ziyareti sırasında Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasında karşılıklı vize uygulaması hakkında anlaşma imzalanmıştır. Bu Anlaşmaya göre tek giriş, transit, çok girişli ve özel maksatlı vizeler, her iki ülkenin diplomatik ve konsolosluk temsilcilikleri tarafından taleplere uygun verilmektedir.

Azerbaycan Cumhuriyetinde Bakü Havalimanında, sınır kapıda alınabildiği gibi, Türkiye Cumhuriyetinde Azerbaycan konsolosluklarında ise bütün sınır kapılarında bir ay süreli olan giriş vizesini alabilmektedir. Ücreti 10 ABD Dollarına resmileştirmiştir.
Azerbaycan Cumhuriyetinin İstanbul’daki Baş Konsolosluğu aynı zamanda Azerbaycan Cumhuriyetinin ve Türkiye Cumhuriyetinin vatandaşlarını konsolosluk hizmetleri ve belgelerin noter tastiği, öğretim, çalışma, evlilik, sahipkarlık, ticaret ve diğer ekonomik faaliyetlere ait belgelerin verilmesi ile temin etmektedir. Öğrenci ailelerine vize işlemlerini üstlenmekteyiz. Ziyaret amaçlı yolculuk edecek tüm velilerimizin organizasyon işlemlerini konaklama vs. yapmaktayız. İletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Adres: Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Baş Konsolosluğu
Karanfil Sokak No 5, 1.Levent, Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefonlar:(+90212) 325 80 42 – 45
Faks:(+90212) 284 95 79

 

Azerbaycan’da Eğitimin Özgürlüğü

Eğitim, temel bir insan hakkıdır ve özgür yaşamanın önemli bir parçasıdır. Eğitim, bireyleri ve toplulukları, karşılaştıkları zorluklara yeni fikirler ve çözümler üretmeleri için güçlendirir. Aynı zamanda, ulusunun meselelerini idare edebilen ve farkında olan vatandaşlar da üretir. Başka bir deyişle, vatandaşlar özgürce eğitildikleri sürece eğitim bir ülkeyi özgür tutar.

Azerbaycan’ın ilk cumhurbaşkanı Ziya Hüseynov, 1878’de bölgede ilk okulu kurduğunda, muhafazakar Müslüman din adamlarının muhalefetiyle karşılaştı. Ancak çabaları başarılı oldu – bugün Azerbaycanlı öğrencilerin %86’sı devlet okullarına kaydoluyor. 1896’da zorunlu eğitim kanunları ve öğretmen yetiştirmek için çeşitli okullar açıldı. Zaman içinde hükümet, eğitim standartlarını ve erişilebilirliği iyileştirmek için reformlar uygulamıştır. Örneğin, eski ders kitaplarını dijital öğrenme materyalleriyle değiştirdiler. Ayrıca okullarda zorbalıkla mücadele etmek için çalıştılar ve engelli öğrencilere beslenme eğitimi verdiler.

Tüm öğrencilerin kaliteli eğitime erişimini artırmak için, hükümet 1896’da eğitimi zorunlu hale getirdi. Birkaç yıl sonra öğretmen yetiştirmek için birkaç okul açıldı- bugün Azerbaycan’ın %96’sı devlet okullarına kayıtlı. Zaman içinde hükümet, halk eğitimini iyileştirmek için reformlar uygulamıştır. Örneğin, ülke çapındaki müfredat geliştirme projeleri aracılığıyla eski ders kitaplarını dijital öğrenme materyalleriyle değiştirdiler. Ayrıca okullarda zorbalıkla mücadele etmek için çalıştılar ve okul öğle yemeği programı aracılığıyla engelli öğrencilere beslenme eğitimi verdiler.

1917’de Rusya’daki Bolşevik Devrimi’nin ardından birçok aydın ve profesyonel başka ülkelere sığınmak için Azerbaycan’ı terk etti. Bu, on iki yıl sonra geri döndüklerinde eğitimli öğretmen sıkıntısına yol açtı. Ayrıca birçok okulun kendi ülkelerinden tamamen ayrıldıktan sonra ilgi veya finansman eksikliği nedeniyle kapanmasına neden oldu. Bunları hesaba katarsak, özgür okullar ve eğitim standartları için devlet desteği olmadan özgür bir insanı eğitmenin zor olduğu açıktır.

Eğitim, özgür bir toplum için gereklidir; aksi takdirde gelecek nesiller ülkelerini yönetecek kadar iyi eğitimli olamayacaklardır. Zorunlu eğitim yasaları olmadan, hükümet onlara ne kadar destek verirse versin, öğrencilerin yeterli bir eğitim almaları zor. Bu nedenle, herkesin eğitimli bir genel nüfusa erişebilmesi için hükümetlerin ücretsiz zorunlu eğitim sağlaması önemlidir.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!