bosna hersek üniversite denklik

Azerbaycan Eğitim-Yaşam

Azerbaycan Eğitim-Yaşam hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarından danışmanlık hizmetleri alarak en...

Azerbaycan Eğitim-Yaşam

Azerbaycan Eğitim-Yaşam

Azerbaycan Eğitim-Yaşam

Azerbaycan Eğitim-Yaşam, Azerbaycan’daki üniversitelerin kampüsleri üniversitelere göre değişiklikler göstermektedir. Üniversitelerin devlet ve özel olmalarından ve yapılarına göre öğrenciler için yaşam şartları uygundur.Yerleşim alanları bakımından öğrenci kulüpleri, etkinlikleri düzenlenmekte kendi arkadaş grubunuzu oluşturmak için yararlanabilirsiniz. Kampüs çevreleri uzun geniş çimenlik alanlar, sınırsız her yerden ulaşılabilen wireless internet bağlantıları, öğrenci kulüpleri ve öğrenci etkinliklerini uluslararası öğrenim almaya gelen öğrencilerle değerlendirebilirsiniz. Birkaç üniversite dışında birçoğunda öğrenci kulüpleri mevcut olmayabilir.

Ancak bu demek değil ki burada öğrenci kulübü kuramazsınız. Kantinleri arkadaş çevrenize göre sizin burayı daha aktif eğlenceli bir yer yapmanız mümkündür. Okuma salonu İnternet, merkezi, sağlık merkezi, spor ve de sağlık hizmetlerinden (dahil dişçilik), kütüphaneden yararlanılmaktadır. “Erişimi Merkezi” öğrencilere en modern bilgisayar bilimleri alanlarında ilerleme sağlar. Geniş imkanlara sahip olan “Spor bölümü ve yürüyüş ve gezi amaçlı kullanabilir. kafeleri, yemekhaneleri öğrencinin gereksinimleri düşünülerek tasarlanmıştır.

Yabancı öğrencilerin eğitim imkânları,

Yabancı öğrencilerin eğitim imkânları, araştırma ve hizmetler, eğitim ve ek yaptığımız uluslararası ilişkiler adına tüm dünyadan Amerika, Gürcistan, İran, Bulgaristan, Ukrayna, Rusya, Hindistan Kore, Almanya,Türkmenistan, Kazakistan, Tacikistan ve Türkiye’den giden eğitim alan öğrenciler topluluguna katılarak Türk akraba öğrencileri ile azeri öğrencilerle geniş çevre edinme imkanını yakalama fırsatı bulacaklardır.

 

Azerbaycan’da Eğitim ve Yaşam Şartları

Azerbaycanlılar Kafkaslardaki en büyük nüfuslardan biridir ve İran’ın tüm nüfusunun yaklaşık yüzde 30’unu oluşturmaktadır. Kafkaslar Karadeniz kıyısında yer alır ve Türkiye, Gürcistan ve İran sınırlarını oluşturur. Kafkaslardaki her ülkenin kendine özgü bir kültürü ve tarihi vardır, ancak hepsinin ağırlıklı olarak Müslüman bir nüfusu vardır. Azerbaycan, birçok önemli doğa harikasına sahip, petrol zengini bir ülkedir. Azerbaycan birçok yönden zengin olmasına rağmen Avrupa’nın en fakir ülkelerinden biri olarak kabul ediliyor.

Azerbaycan’ın nüfusu yaklaşık 9 milyon; toplam nüfusun yaklaşık yüzde 80’i kentsel alanlarda yaşıyor. Azerbaycan’da eğitim çok önemlidir çünkü vatandaşları eğitmek ülkelerinin neredeyse her yönünü olumlu etkiler. Azerbaycan’daki her vatandaş, eğitimdeki güçlü hükümet varlığı sayesinde bir dereceye kadar eğitim görmektedir. Bu güçlü hükümet varlığı, vatandaşları bir iş bulmaya teşvik eder ve bu da herkes için daha iyi yaşam koşulları sağlar.

Azerbaycan’daki yaşam koşulları, ülkenin sosyalist altın çağından bu yana önemli ölçüde iyileşti. Pek çok yurttaş, sosyalizmde iyi durumdaydı çünkü bedava barınma ve yiyecek aldılar. Bununla birlikte, bu faydalar, Sovyetler Birliği’nin çöküşünden bu yana büyük ölçüde dağıldı. Vatandaşlar artık ücretsiz yiyecek ve barınma alamıyor, ancak yüksek kaliteli mallara düşük fiyatlarla erişebiliyorlar. Bu, insanlar ekonomik düşüklerden yükselirken Azerbaycan’da çok fazla ekonomik büyümeye yol açtı.

Bu gelişmelere rağmen, Azerbaycan’ın üst orta sınıf bir ulus olmak için hala yapacak çok işi var. Hala asgari ücretle yaşayan birçok insan var, vasıflı işçiler için çok az fırsat var ve sosyalist yönetim altında yaşam koşullarından ekonomik olarak düşük olan birçok insan hala var. Ayrıca, Azerbaycan’da hem vatandaşların hem de işletmelerin gelişmesini zorlaştıran Azeri olmayanlara karşı hala ırkçılık var. Tüm vatandaşlar için üst-orta sınıf yaşam koşullarını sağlamak için daha çok iş gerekiyor!

Yapılması gereken çok iş olmasına rağmen, Azerbaycan bağımsız bir ulus haline geldiğinden bu yana büyük adımlar attı. Eğitimdeki güçlü hükümet varlıkları, vatandaşlarının iyi eğitilmesine yardımcı oldu ve son ekonomik büyümeleri de yaşam koşullarını önemli ölçüde iyileştirdi. Ancak, Azerbaycan’ın kendisini üst-orta sınıf bir ulus olarak adlandırabilmesi için daha kat edilmesi gereken uzun bir yol var!

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!