Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile verilen eğitimin avantajları öğrenciler açısından büyük önem taşıyor. Bölüm seçimi konusunda gelişimine...

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Hakkında Merak Edilenler

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Bologna Kriterleri çerçevesinde eğitim veren köklü tarihi 1950 yılına kadar uzanmaktadır. Günümüzde 26 akademik dalda toplam 70 ihtisas alanında eğitim veren, öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim programları sunmaktadır. Aralarındaki Türkiye, ABD ve Rusya’nın da bulunduğu birçok yabancı ülkenin yükseköğretim kurumları ile kapsamlı işbirliği anlaşmaları imzalayan elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği ve haberleşme mühendisliği gibi alanlarda verdiği prestijli eğitim ile uzman statüsünde bireyler yetiştirmektedir.

Birçok uluslararası kuruluşa da üye olan, yaklaşık olarak 6 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca elektronik mühendisliği, haberleşme mühendisliği, elektrik mühendisliği ve daha birçok bölümünde yüksek lisans imkanı da sunmaktadır. öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin faydalandığı 700 binin üzerinde akademik yayının bulunduğu Üniversitenin kütüphanesine internet üzerinden de erişim sağlanabilmektedir. Tüm bu imkanların haricinde Üniversite bünyesinde 2011 yılından beri uzaktan eğitim bölümü de bulunmaktadır.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Azerbaycan Teknik Üniversitesi

Türkiye’den de birçok öğrencinin eğitim gördüğü Azerbaycan Teknik Üniversitesi, 1999 yılında YöK denklik statüsü sahibi olmuştur. Türk öğrencileri 2003’e kadar sadece Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne kabul eden Üniversite, sonrasında açılan ve YöK tarafından da tanınan Bilgisayar Sistemleri ve Ağları, Bilgisayar Teknoloji ve Donanımları bölümlerine de öğrenci kabulüne başlamıştır. Azerbaycan Teknik Üniversitesi Haberleşme Mühendisliği Bölümü bünyesinde verdiği Avrupa standartlarındaki eğitimi kadar bilgisayar teknolojileriyle ilgili eğitim programlarıyla da ülkemizden ve özellikle Avrupa’dan yoğun talep görmektedir. Düşünüldüğünde, eğitim kalitesinin fiyat ile ölçülemeyeceğinin en iyi örneklerinden birisidir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi fiyatları aynı eğitim kalitesine sahip olan diğer ler ile kıyaslandığında, Üniversite ücretleri oldukça makul bir seviyededir.

Sık Sorulan Sorular

Azerbaycan Üniversitesi Hangi Şehirde?

Azerbaycan‘ın başkenti Bakü’de ve Gence’de bulunan bir devlet üniversitesidir.

Azerbaycan üniversiteleri Denklik var mı?

Azerbaycan üniversitelerinin birçoğu YÖK’ün resmi sitesinde tanınan üniversiteler arasında yer alır.

Azerbaycan denkliği zor mu?

Öğrencilerimiz yabancı bir üniversiteyi seçerken YÖK’ün tanınırlığı konusunda titiz davranmalıdır. Azerbaycan’da birçok üniversite YÖK tarafından akredite edilmiştir ve eşdeğer nitelikler kolaylıkla elde edilebilmektedir.

Bakü Devlet Üniversitesi paralı mı?

Bakü Devlet Üniversitesi‘nde eğitim ücretli olup kurun yıl boyunca izlediği seviyesi baz alınarak en uygun teklifler oluşturuluyor.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi Kampüsü Bakü şehir merkezine çok yakın bir mesafedir. Üniversitenin Azerice ve Rusça eğitim verdiği için Türkiye’den giden öğrenciler bu iki dilden birini seçerek bir yıllık hazırlık okumaktadır. Dil eğitiminin tamamlanmasının ardından Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bölümleri’nde lisans eğitimine geçilmektedir. Kayıt, kabul, yerleşim, karşılama ve danışmanlık gibi ihtiyacınız olan her konuda daima en kaliteli hizmetleri avantajlı fiyatlarla sizlere sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, saygın eğitiminden yararlanarak parlak bir kariyere sahip olmanızı sağlayacaktır. Kontenjan sorunu yaşamadan yurtdışı eğitimin tek yetkili ofisi olan Eurostar’ın uzman ekibinin çözüm odaklı hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin güvenilir ve kaliteli hizmetleriyle yurtdışı eğitim işlemleriniz hızlı ve sorunsuz bir biçimde tamamlanacaktır.

Fakültelerin Listesi

Makine Fakültesi

Metalurji Fakültesi

İşletme Mühendisliği ve Yönetimi Fakültesi

Ulaştırma Fakültesi

Yabancı öğrenciler için Hazırlık Fakültesi

Telsiz ve Haberleşme Fakültesi

Makine Teknolojileri Fakültesi

#azerbaycaneğitim #azerbaycandaüniversite #azerbaycantekniküniversitesi #azerbaycanfakülteler #azerbaycanveeğitim

Puanla
[OY: 10 Ortalama: 4.9]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!