azerbaycan devlet tarım üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Üniversite sıralarına kolayca yerleşmek istiyorsanız Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ile Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi ...

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi

Azerbaycan Politeknik Enstitüsü bünyesinde 14 Aralık 1920 tarihi itibarıyla açılan Tarım Fakültesi; bitki bilimi, tarım makineleri, zooloji, meteoroloji, toprak ve genel ekincilik, tarım hayvanlarının anatomisi ve fizyolojisi bölümlerinden oluşmaktaydı. 1929 yılında Azerbaycan Politeknik Enstitüsü’nden ayrılan fakültenin öğrencisi sayısı da böylece her geçen yıl daha da artmıştır. 17 Haziran 1991 tarihinde akademi unvanı kazanan enstitü, 2009 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından yapılması talimatı verilene dek Azerbaycan Tarım Akademisi olarak eğitim vermiştir.

2009 yılından itibaren Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi ismiyle modern bir yükseköğretim modeli uygulamaya başlayan eğitim kurumu, günümüzde Azerbaycan’daki en kaliteli lerden biri haline gelmiştir. Farklı ülkelerde yaptıkları bilimsel araştırmalarla derin bir tecrübe kazanan akademisyenlerden oluşan eğitim kadrosuna sahip olan Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi, uluslararası eğitim alanında büyük bir saygınlık kazanmıştır. Köklü tarihiyle alanında geniş bilgi sahibi uzmanlar yetiştiren , birçok uluslararası işbirliği anlaşmalarıyla eğitim kalitesini daha da arttırma gayreti içerisindedir.

Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesinin Misyonu

Uzun yıllardır bilimsel araştırmaya dayanan eğitim anlayışıyla dünya genelinde saygın konumlara sahip olan uzmanlar yetiştiren Azerbaycan Devlet Tarım ’nin misyonu, gelecek yıllarda da eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkartarak uluslararası eğitim alanında daha da önemli bir pozisyona sahip olmaktadır. Yaptığı uluslararası anlaşmalarla yalnızca taklit edilebilen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, tek yetkili yurtdışı eğitim ofisi olarak sizlere köklü tarihi boyunca bilimsel araştırmalarıyla adını dünyaya duyurmuş Azerbaycan Devlet Tarım Üniversitesi öğrencisi olma imkanı sunuyor.

Deneyimli ekibinin profesyonel yönetimiyle danışmanlık, karşılama, yerleşim, kayıt, kabul ve ihtiyacınız olan her alanda en kaliteli hizmetleri veren Eurostar, Avrupa standartlarında yükseköğretim alarak parlak bir kariyerin kapılarını ardına kadar açmanızı sağlıyor. Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi tarafından sunulan yüksek standartlardaki danışmanlık hizmetlerinden en avantajlı fiyatlarla yararlanmak ve yurtdışı eğitiminiz için işlemlerinizi biran önce başlatmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Fakülteler ve Bölümler

Bilimsel Tarım;

Bilimsel Tarım
Ormancılık
Ekoloji
Ekoloji Mühendisliği
Tarım Kimyası ve Toprak Bilimi
Biyoloji

 

Tarımsal Teknoloji;

Mimarlık
Tasarım (Yemek bölümünde)
Tasarım (Yemek bölümünde)
Gıda ürünleri Mühendisliği
Toprak Yapısı, Toprak ve Şehir Kadastro

 

Veterinerlik ve Eczacılık;

Tüketim Malları Denetimi ve Pazarlaması
Hayvan Teknisyeni
Veterinerlik
Veteriner Farmakoloji
Balıkçılık ve Balıkçılık Ekonomisi

 

Mühendislik;

Güç-Enerji Mühendisliği
Elektrik Mühendisliği
Bilgi Teknolojileri ve Sistem Mühendisliği
Makine Mühendisliği
Ziraat Mühendisliği
Yüzey Ulaşım İmkanları Mühendisliği

Metroloji ve Standardizasyon

 

Tarım Ekonomisi;

Tarımda Dünya Ekonomisi
Ekonomi
Muhasebe ve Denetim
Finans Teorisi
Yönetim
Pazarlama

İş İdaresi

Yönetim (Almanca Program)

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!