Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Hem sosyalleşip hem de öğrencilik döneminizde güzel zaman geçirebileceğiniz Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü 'nden mezun olduğunuzda her...

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Hakkında

Azerbaycan öğretmenlik eğitimindeki kalitenin artması ve ilköğretim öğretmenliği için kadro oluşturulması için Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in talimatıyla 2000 yılında kurulan Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü(AMI), öğretmenlerin eğitim niteliğinin geliştirilmesini sağlayan eğitim faaliyetlerine Bakü’deki Ana Enstitü bünyesinde başlamıştır.

Azerbaycanda öğretmenlik denince akla gelen ilk isim olan Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü, günümüzde sunduğu lisans, yüksek lisans, doktora ve ihtisas geliştirme üzerine eğitim programlarına 1929 yılında başlamıştır. Azerbaycan öğretmenlik Üniversitesi bünyesinde kontenjan derdi olmadan eğitim görmenizi sağlayan yurtdışı eğitimin tek yetkili ve en kaliteli merkezi Eurostar, uluslararası anlaşmalarıyla her zaman en avantajlı çözümleri sunarak yurtdışı eğitimde bir marka haline gelmiştir.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi

Azerbaycan üniversiteleri ile yaptığı anlaşmalar sayesinde en uygun çözümleri en kaliteli hizmetlerle sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Azerbaycan üniversiteleri ile kariyerinizde büyük başarı elde etmenizi sağlayacaktır. Azerbaycan üniversiteler konusunda profesyonel kadrosuyla danışmanlık, yerleştirme, karşılama, kayıt ve daha birçok hizmet sunan Eurostar ile Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü ayrıcalığından yararlanmak için bize bir telefon açmanız yeterlidir.

11 yıllık eğitim verecek öğretmenler yetiştiren Azerbaycan öğretmenlik Enstitüsü; Qazax, Ağcebedi, Sumqayıt, Celilabad, Gence, Quba, Mingeçevir, Salyan, Şamaxı, Şeki ve Zaqatala kentlerindeki toplam 11 şubesiyle eğitim vermektedir.

Bölümler

• Tarih

• Matematik

• Coğrafya

• Fizik

• Psikoloji

• Pedagoji

• Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

• Okul öncesi öğretmenliği

• Sınıf öğretmenliği

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Eğitim Dili;

Azerbaycan Türkçesi Rusça

Azerbaycan Öğretmenlik Enstitüsü Neden Önemli?

Okumak hayatın önemli bir parçasıdır. Okul, insanların topluluklarında büyümesine ve ilerlemesine yardımcı olur. Ayrıca başarılı olmak için ihtiyaç duydukları bilgileri edinmelerini sağlar. Azerbaycanlı öğrenciler nasıl öğrenmek istediklerini seçerken çeşitli seçeneklere sahiptir. Bazıları evde okuyabilir, bazıları ise yurtdışında öğrenebilir. Azerice veya Rusça öğrenme seçenekleri de vardır.
Evde eğitim Azerbaycan’da popüler bir seçenektir. Ülke hükümeti, yazışma yoluyla Azerice ders veren birkaç okul bulunduruyor. İlk, orta ve yüksek öğretim seviyelerine yönelik kursları vardır. Okul ödevleriyle mücadele eden öğrenciler, ev öğretmenlerinden veya danışmanlarından da yardım isteyebilirler. Öğrencilere ihtiyaçlarına göre eğitim verecek ve çalışmalarında başarılı olmalarına yardımcı olacaklardır. Öğrenciler ayrıca okul tarafından sağlanan kitaplardan da öğrenebilirler; bunlar, öğrencilerin kendi hızlarında öğrenmelerine ve materyali anladıklarından emin olmalarına olanak tanır.
Azerbaycan hükümeti, öğrencilerin evde diğer öğrencilerle ders almasını da kolaylaştırır. Bunu yapmak, öğrenirken desteklendiğini hissetmelerine yardımcı olur. Ayrıca bir konuda ekstra yardıma ihtiyaç duyduklarında soru sorabilirler. Bu öğrenme yöntemi, birçok öğrenci için esnek ve kullanışlıdır. Ayrıca Azerbaycan’da yaşayan herkes için ücretsizdir. Bu, onu ülkedeki birçok insan için uygun bir seçenek haline getiriyor.
Azerbaycan’daki birçok öğrenci için yurtdışında okumak başka bir seçenek. Pek çoğu, diğer ülkelerde okumaktan daha kolay olduğu için Rusya’da okumayı tercih ediyor. Bunun nedeni, Rusça’nın Azerbaycan’ın ulusal dillerinden biri olması ve bu nedenle öğrencilerin onu İngilizce veya Türkçe gibi diğer dillere göre öğrenmesi daha kolaydır. Diğer ülkeler de Azerice kursları sunmaktadır, ancak bazı kelimeler ülkenin kültürüne ve lehçelerine özel olduğundan, orada bir bölgenin ana dilini öğretmek zor olabilir. Bu, ulusal dilini öğrendikten sonra bir ülkenin bölgesel dilini öğrenmeyi kolaylaştırır.
Öğrenciler, Azerbaycan’da öğrenim görürken çeşitli eğitim seçeneklerine sahiptir. Evde yaşayan öğrenciler devlet aracılığıyla ders alabilir veya ev öğretmenlerinden, danışmanlardan veya ders kitaplarından yardım isteyebilir. Yurtdışında okumak isteyenler, Rusça verilen kurslar veya yurtdışında Azerbaycan’ın ulusal dilleri ve kültürü ile ilgili kurslar arasında seçim yapabilirler. Ne seçerseniz seçin, eğitim hayatın önemli bir parçasıdır – bu yüzden nasıl çalışmayı seçerseniz seçin, kendiniz için en iyisini yaptığınızı bilmek her zaman temel bir güven duygusu olacaktır!

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!