Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Kaderinizi yazmak elinizde olmasa da tercihlerinizle kendi yolunuzu rahatlıkla belirleyebilirsiniz. Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi kendi ...

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi

Genel Bilgi:

11 Temmuz 2000 tarihine kadar enstitü kimliği ile eğitim hayatını sürdüren günümüzün Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi, bu tarihte alınan Azerbaycan Eğitim Bakanlığı kararı ile Üniversite düzeyinde eğitim vermeye başlamıştır. Bu üniversite 2000 yılından önce enstitü olarak uyguladığı eğitim modeli; Azerbaycan Politeknik Enstitüsü, Krasnodar Politeknik Enstitüsü ve Tarım Enstitüsü’nün Şarapçılık Teknolojisi Bölümü’nde birleşerek ortak bir yapıya kavuşması ile oluşturmuştur.

Yurtdışında teknoloji Üniversitesi denince prestijli eğitimiyle akla gelen ilk isim olan bu üniversite, enstitü olarak eğitim verdiği 1982 yılında düzenlenen yarışmada önce Azerbaycan ikincisi olmayı ve sonraki yıl da Azerbaycan birinciliğini kazanmayı başarmıştır.
Azerbaycanda makine mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrencilerin de ilk seçimi olan Üniversitenin gelişmesinde en büyük çabayı, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev göstermiştir. Azerbaycanda ekonomi yönetimi ve siyaset gibi alanlarla ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin daha gelişmiş bir eğitim alması için Üniversite bünyesinde açılan Haydar Aliyev Okulu, hala eğitim faaliyetlerine merhum cumhurbaşkanının adını yaşatarak devam etmektedir. Ayrıca Üniversitenin tarihini gösteren geniş içerikli bir müze de bulunmaktadır.

Azerbaycan Radyoteknik Mühendisliği

Azerbaycan radyoteknik mühendisliği bölümünün öncüsü olan Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi ayrıca, Azerbaycanda otomasyon mühendisliği alanında verdiği eğitimle de dünya çapında önemli bir konuma sahiptir. Üniversite bünyesinde 1983 yılından beri çıkartılan Teknolog Gazetesi ve 2004 yılından beri çıkartılan İlmi Haberler Dergisi, Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi’nin akademik yayımcılık faaliyetlerine ne kadar çok önem verdiğini de göstermektedir. Azerbaycanda otomasyon mühendisliği eğitimi ile dikkat çeken Üniversite, teknolojinin ve mühendisliğin birçok farklı alanında yükseköğretim seçenekleri sunmaktadır.
2007 yılında Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Komisyonu tarafından akreditasyondan geçirilen Üniversite, aldığı sertifika ile yurtdışında teknoloji Üniversitesi seçimlerinin en kaliteli adresi olduğunu da böylece bir kez daha ispatlamıştır. Yurtdışında eğitimin tek yetkili merkezi olan Eurostar; kayıt, kabul, yerleşim, danışmanlık gibi güvenilir ve çözüm odaklı hizmetleriyle sizlere Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi mezunu olma ayrıcalığını yaşama imkanı sunuyor. Her zaman en kaliteli hizmetleri bütçe dostu çözümler ile profesyonel takım çalışmasıyla sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi avantajlarından yararlanmak için biran önce bizimle iletişime geçin.

Azerbaycan Teknoloji Üniversitesi Eğitim Dili;

Azerbaycan Türkçesi

Fakülteler ve Bölümler

Standart ve Teknolojik Makineler Fakültesi

• Makine Mühendisliği

• Teknolojik Makineleri ve Donanımlıkları Mühendisliği

• Ulaşımda Taşımaların ve Yönetimin Düzenlemesi Mühendisliği

• Meteoroloji, Standart ve Mühendisliği

• Elektronik, Telekomünikasyon ve Radyoteknik Mühendisliği

Süreçlerin Otomasyonu Mühendisliği

Gıda Ürünlerinin Teknolojisi ve Turizm Fakültesi

• Turizm

Ekonomi ve Yönetim Fakültesi

• Ekonomi ve Yönetim

Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol Fakültesi

• Tüketim Mallarının Teknolojisi ve Kontrol

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!