azerbaycan devlet ressamlık akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi verdiği kaliteli eğitimi ile öğrencilerin istedikleri kariyer hedeflerine ulaşmalarında ...

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından verilen talimat ile 2002 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de eğitim hayatına başlayan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi, üst düzey eğitimi ile günümüzde Azerbaycanda sanat akademisi öğrencisi olmak isteyenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Ressamlık Sanatlar Akademisi modern eğitimi ile birçok öğrencinin seçimi olduğundan, Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi adaylarda bir takım yeterlilikler aramaktadır.

Azerbaycan Devlet Ressamlık Komisyonu tarafından yapılan mülakat sonucunda yeterli görülen adaylar okula kabul edilmekte ve Azerbaycan Devlet Üniversitesi seçimlerinin en kaliteli adresi olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmanın ayrıcalığını yaşamaktadır. Azerbaycan mimarlık bölümü öğrencisi olmak isteyenlerin de son yıllarda yoğun talep gösterdiği Ressamlık Sanatlar Akademisi, British Council ile profesyonel bir işbirliği içindedir. Yaptığı uluslararası anlaşmalarla yurtdışında eğitimin tek ve en güvenilir adresi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığı ile Azerbaycanda heykeltıraşlık eğitimi almak için de Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi’ni tercih edebilirsiniz.

Azerbaycan moda tasarım bölümü öğrencisi olmak isteyenlerin de ilk tercihi olan Eurostar, en kaliteli hizmetleri her zaman cazip fiyatlarla sunmaktadır. Yurtdışından gelen birçok kariyer sahibi ressamın ve sanatçının ziyaret ederek öğrencilerle karşılıklı etkileşime geçtiği Azerbaycan Devlet Ressamlık ve Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin profesyonel kadrosuyla sizlere sunduğu danışmanlık, karşılama, yerleşme, kayıt, kabul gibi hizmetlerimizden avantajlı fiyatlarla yararlanma fırsatını kaçırmayın ve hemen bizimle iletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi

• Grafik

• Heykeltıraş

• Resim Bilimi (Renkgarlık)

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi

• Mimarlık ve Dizayn

• Resim

• Dizayn

• Kıyafet Tasarımı

• Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi

• Sanat Tarihi

• İnsan Bilimi

 

Kuruluş ve Resmiyet

Akademi, daha önce Azerbaycan’da var olan diğer sanat okullarının halefi olarak 1920 yılında kurulmuştur. Bu eski okullar siyasi kargaşa nedeniyle kapanmıştı ve yeni sanatçılar yetiştirmek için yeni bir kurumun kurulması gerekliydi. Zamanla, bu okul hevesli sanatçılara öğretmek için iyi bir ün kazandı. Bu akademiden birçok ünlü sanatçı mezun olmuş ve kendi alanlarına önemli katkılar sağlamıştır. Örneğin, Hüseyin Arablinski 1937 yılında bu akademiden mezun oldu ve memleketinde ünlü bir Azerbaycanlı sanatçı ve sanat eğitimcisi oldu. Hüseyin Arablinski’nin çalışmaları genellikle Azerbaycan’daki yaşam üzerine odaklanmıştır; ülkenin mimarisini ve doğa harikalarını içeren birçok manzara yarattı.

Bu kurumdaki öğrenciler, yağlı boya, suluboya, hat gibi geleneksel sanat formları ve çömlek ve ahşap oymacılığı gibi dekoratif sanatlar yaratmaya odaklanır. Ek olarak, soyut resim, kolaj, enstalasyon sanatı ve video sanatı gibi modern sanat formlarına odaklanırlar. Bu öğrenciler kendilerini birçok farklı şekilde ifade edebilen gerçekten çok yönlü sanatçılardır. Dünyanın her yerinden sanat formları bu öğrencilerin çalışmalarını, özellikle de Azerbaycan kültürü ve geleneklerini etkilemiştir. Sonuç olarak, Azerbaycan eski tarihi ve zengin kültürel mirası ile tanınmaktadır.

Akademi, yıllar boyunca, hükümet yetkilileri, askeri liderler ve önde gelen sanatçılar da dahil olmak üzere toplumun birçok seçkin üyesini eğitmiştir. Nizami Gencevi gibi ünlü şairler de bu kurumdan mezun olmuştur. Bu akademinin mezunları tarafından birçok ünlü sanat eseri yaratılmıştır; bunlar arasında Azerbaycan yaşamını ve kostümlerini betimleyen tablolar, ünlü kişilerin portreleri ve çocuk illüstrasyonları yer alıyor. Esasen, bu okul, mükemmel sanatçılar yetiştirerek ve eserlerinin takdir edilmesini teşvik ederek Azerbaycan’da sanatın gelişmesini teşvik etmiştir.

Azerbaycan hükümeti, bu Akademinin mezunlarının ürettiği eserleri, Azerbaycan’ın önemli bir yönünü temsil etmeleri nedeniyle çok olumlu görmektedir. kültür. Elbette sanat söz konusu olduğunda her zaman gelişmeye yer vardır; ancak, bu okulun neden hemşehrileri tarafından bu kadar çok saygı gördüğünü anlamak kolaydır. Her gün ürettikleri çalışmalara bakıldığında, bu öğrencilerin ülkelerine karşı derin bir sevgi besledikleri açıktır ve bu gerçek, eserlerine de yansımıştır. Antik mimariye sahip manzaralardan kırsal yaşamın tasvirlerine kadar, çalışmaları, geleneksel sanat formlarında ustalaşmanın yanı sıra yenilikçiliği ve yaratıcılığı da teşvik etme vurgusunu yansıtıyor.

Azerbaycan Konaklama Maliyeti;

YURT

ÖZEL YURT

EV

20 Manat’tan başlar, 30-40-50 Manat arasında değişir. 150 ile 400 Manat arasında değişmektedir. 400 ile 500 Manat arasında değişmektedir.

 

Adres Te. No.
Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5, 34433 Taksim/İstanbul (0212) 709 87 09
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!