Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Havacılık sektöründe yeniliklere önem veren ileri düzey eğitimi ile sektörü şekillendiren öncü Azerbaycan Havacılık üniversitesi hedefleri arasında..

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycanda havacılık alanındaki eğitimli eleman sıkıntısının ortadan kaldırılması adına Bakanlar Kurulu kararı ile 1992’de “Milli Havacılık Merkezi” ismiyle açılan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, kısa zamanda eğitim kalitesini Avrupa standartlarına çıkartarak eğitim sistemi genelinde prestijli bir statü kazanmıştır. Azerbaycanda havacılık Üniversitesi olarak bugün itibarıyla Azerbaycan Ülkesi’ni yurtdışında da temsil eden ve Azerbaycan Hava Yolları gibi birçok firmanın personel ihtiyacını karşılayan Üniversite, Azerbaycan için gerek eğitim gerekse de ekonomik anlamda önemi büyük olan bir eğitim kurumudur.

Azerbaycan’da yükseköğretim programlarının uluslararası standartlar çerçevesinde verilmesi için akademisyenlerinin İstanbul, Viyana, Prag, Barselona, ve Budapeşte, Kahire, Venedik gibi dünyanın önemli kentlerindeki seminerlerde yer almasını sağlayan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Bologna Kriterleri doğrultusunda verdiği eğitimi ile Azerbaycan Üniversite sistemi kalitesini büyük oranda geliştirmiştir.

Azerbaycan Uçak Mühendisliği

Azerbaycanda uçak mühendisliği ile ilgili kapsamlı çalışmalar yapılmasını da sağlayan Üniversite Milli Havacılık Akademisi Devletlerarası Havacılık Komitesi’nin Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Azerbaycanda mühendislik eğitimi veren eğitim kurumlarıyla da sıkı ilişkiler içinde olan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Azerbaycan havacılık okumak isteyenlere Avrupa standartlarında ve saygın bir eğitim vaat etmektedir.

Uluslararası anlaşmaları sayesinde tek yetkili eğitim merkezi olmayı başaran Eurostar, sizlere kaliteli eğitimi sayesinde dünyanın dikkatini çeken Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nde kontenjan problemi olmadan eğitim alma fırsatı sunuyor. Kayıt, kabul, yerleşme, karşılama, danışmanlık ve ihtiyaç duyulan tüm alanlarda tecrübeli kadrosu ile her zaman en kaliteli hizmetleri sunmayı ilke edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin bütçe dostu fiyatlarından faydalanmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Bölümler

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İşlenmesi

• Havacılık Mikroelektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!