Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Havacılık sektöründe yeniliklere önem veren ileri düzey eğitimi ile sektörü şekillendiren öncü Azerbaycan Havacılık üniversitesi hedefleri...

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi

Azerbaycanda havacılık alanındaki eğitimli eleman sıkıntısının ortadan kaldırılması adına Bakanlar Kurulu kararı ile 1992’de “Milli Havacılık Merkezi” ismiyle açılan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, kısa zamanda eğitim kalitesini Avrupa standartlarına çıkartarak eğitim sistemi genelinde prestijli bir statü kazanmıştır. Azerbaycanda havacılık Üniversitesi olarak bugün itibarıyla Azerbaycan Ülkesi’ni yurtdışında da temsil eden ve Azerbaycan Hava Yolları gibi birçok firmanın personel ihtiyacını karşılayan Üniversite, Azerbaycan için gerek eğitim gerekse de ekonomik anlamda önemi büyük olan bir eğitim kurumudur.

Azerbaycan’da yükseköğretim programlarının uluslararası standartlar çerçevesinde verilmesi için akademisyenlerinin İstanbul, Viyana, Prag, Barselona, ve Budapeşte, Kahire, Venedik gibi dünyanın önemli kentlerindeki seminerlerde yer almasını sağlayan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Bologna Kriterleri doğrultusunda verdiği eğitimi ile Azerbaycan Üniversite sistemi kalitesini büyük oranda geliştirmiştir.

Azerbaycan Uçak Mühendisliği

Azerbaycanda uçak mühendisliği ile ilgili kapsamlı çalışmalar yapılmasını da sağlayan Üniversite Milli Havacılık Akademisi Devletlerarası Havacılık Komitesi’nin Mülki Havacılık Yüksek Eğitim Müessesesi Sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Azerbaycanda mühendislik eğitimi veren eğitim kurumlarıyla da sıkı ilişkiler içinde olan Azerbaycan Havacılık Üniversitesi, Azerbaycan havacılık okumak isteyenlere Avrupa standartlarında ve saygın bir eğitim vaat etmektedir.

Uluslararası anlaşmaları sayesinde tek yetkili eğitim merkezi olmayı başaran Eurostar, sizlere kaliteli eğitimi sayesinde dünyanın dikkatini çeken Azerbaycan Havacılık Üniversitesi’nde kontenjan problemi olmadan eğitim alma fırsatı sunuyor. Kayıt, kabul, yerleşme, karşılama, danışmanlık ve ihtiyaç duyulan tüm alanlarda tecrübeli kadrosu ile her zaman en kaliteli hizmetleri sunmayı ilke edinen Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin bütçe dostu fiyatlarından faydalanmak için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Bölümler

• Havacılık Elektroniği

• Yeni Teknolojinin İşlenmesi

• Havacılık Mikroelektron Vericileri

• Havacılık ve Uzay Öğretmenliği

• Bilimsel-Teknik ve Yeni Teknolojinin Uygulanması

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi Eğitim Dili;

Azerbaycan Türkçesi Rusça

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi Hakkında Bilmelisiniz Ki;

Azerbaycan Havacılık Üniversitesi (AAU) 1930 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Başkent Bakü’de bulunur ve bir havacılık okulu olarak başlamıştır. Üniversite şimdi hem lisans hem de lisansüstü dereceler sunmaktadır. Ülkenin en eski üniversitelerinden biridir ve saygın bir havacılık fakültesine sahiptir.

MDU havacılık üniversitesi ülkenin en eski üniversitelerinden biridir. 1930 yılında Bakü’de Hava Okulu olarak kurulmuş ve daha sonra Havacılık Üniversitesi olmuştur. Üniversitenin şu anda üç fakültesi var: sivil, askeri ve havacılık. Her fakültenin farklı eğitim seviyeleri sunan yedi bölümü vardır. Tüm lisans dersleri Azerice olarak verilmektedir. Lisansüstü dereceler mevcuttur ancak yalnızca İngilizce olarak sunulmaktadır. Üniversite, 10.000’den fazla öğrencisi olan geniş bir öğrenci grubuna sahiptir.

AAU’daki her bölüm yüksek standartlara sahiptir ve iyi eğitimli pilotlar ve havacılık mühendisleri üretir. Tüm lisans dersleri Azerbaycan dilinde verilmektedir ancak öğretim kadrosunun çoğu Rus veya İranlı öğretim görevlileridir. Bunun nedeni, Azerbaycan’dan sadece birkaç öğretim görevlisinin akıcı bir şekilde Azerice konuşabilmesidir. Bu öğretim görevlilerinin bazıları, Moskova Devlet Üniversitesi gibi birinci sınıf üniversitelerde onlarca yıllık öğretim deneyimine sahiptir. Bu uzmanlar, aerodinamik, mühendislik mekaniği ve malzeme bilimi gibi konularda dersler vermektedir. Öğrenciler, çalışmaları boyunca onlara rehberlik eden yüksek nitelikli personel sayesinde hızlı bir şekilde öğrenirler.

Öğrencilerin AAU’da lisans ve yüksek lisans derecesi seçenekleri vardır. Lisans dersleri üç yıl sürer ve Mühendislik alanında Lisans Derecesine götürür. Lisansüstü dersler iki yıl sürer ve Mühendislik veya Havacılık Mühendisliği Yönetimi (MAGE) alanında Yüksek Lisans Derecesine götürür. Her iki derece de öğrencilerin teorik bilgilerini gerçek dünyadaki durumlara uyguladıkları proje çalışmalarını içerir.

AAU, geleceğin pilotlarını ve mühendislerini yetiştirmek söz konusu olduğunda bir dünya lideridir. Üniversite, yetenekli öğrenciler yetiştirme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir ve şu anda havacılık endüstrisinde çalışan birçok mezuna sahiptir. Hem lisans hem de lisansüstü dereceler mevcuttur ve personel akıcı bir şekilde Azerice, Rusça, İngilizce, Türkçe ve Farsça konuşmaktadır.

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!