Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi çabalarınızı karşılıksız bırakmayacak maliyetlerin düşük olduğu lisans programları ile büyük avantajl..

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi

Azerbaycan Devlet Ressamlık Akademisi, Cumhurbaşkanı tarafından verilen talimat ile 2002 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de eğitim hayatına başlayan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi, üst düzey eğitimi ile günümüzde Azerbaycan’da sanat akademisi öğrencisi olmak isteyenlerin ilk tercihi haline gelmiştir. Ressamlık Sanatlar Akademisi modern eğitimi ile birçok öğrencinin seçimi olduğundan, Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi adaylarda bir takım yeterlilikler aramaktadır. Azerbaycan Devlet Ressamlık Komisyonu tarafından yapılan mülakat sonucunda yeterli görülen adaylar okula kabul edilmekte ve Azerbaycan Devlet Üniversitesi seçimlerinin en kaliteli adresi olan Azerbaycan Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi öğrencisi olmanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

Azerbaycan mimarlık bölümü öğrencisi olmak isteyenlerin de son yıllarda yoğun talep gösterdiği Ressamlık Sanatlar Akademisi, British Council ile profesyonel bir işbirliği içindedir. Yaptığı uluslararası anlaşmalarla yurtdışında eğitimin tek ve en güvenilir adresi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi ayrıcalığı ile Azerbaycan’da heykeltıraşlık eğitimi almak için de Devlet Ressamlık Sanatlar Akademisi’ni tercih edebilirsiniz. Azerbaycan moda tasarım bölümü öğrencisi olmak isteyenlerin de ilk tercihi olan Eurostar, en kaliteli hizmetleri her zaman cazip fiyatlarla sunmaktadır. Yurtdışından gelen birçok kariyer sahibi ressamın ve sanatçının ziyaret ederek öğrencilerle karşılıklı etkileşime geçtiği Azerbaycan Devlet Ressamlık ve Sanatlar Akademisi öğrencisi olmak için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi’nin profesyonel kadrosuyla sizlere sunduğu danışmanlık, karşılama, yerleşme, kayıt, kabul gibi hizmetlerimizden avantajlı fiyatlarla yararlanma fırsatını kaçırmayın ve hemen bizimle iletişime geçin.

Fakülteler ve Bölümler

Sanat Tasvir Fakültesi

• Grafik

• Heykeltıraş

• Resim Bilimi (Renkgarlık)

Mimarlık ve Dizayn Fakültesi

• Mimarlık ve Dizayn

• Resim

• Dizayn

• Kıyafet Tasarımı

• Uygulamalı Dekoratif Sanat

Sanat Ustalığı Fakültesi

• Sanat Tarihi

• İnsan Bilimi

 

Azerbaycan Ressamlığın Tarihçesi

Azerbaycan Cumhuriyeti, Güney Kafkasya bölgesinde bir ülkedir. İran, Ermenistan, Gürcistan ve Hazar Denizi ile komşudur. Toplam 86.600 mil kare alana sahiptir ve başkenti Bakü’dür. Azerbaycan sanatı, milletin tarihini ve kültürünü yansıtır; genellikle doğa, folklor ve şiir içerir. Geleneksel Azerbaycan konutu veya yurt, birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Azerbaycan bayrağı 1918’de kabul edildi ve kırmızı, yeşil ve kırmızı renkleri içeriyor.

“Azerbaycan” kelimesi Eski Farsçadan geliyor ve “ateşe tapanlar” anlamına geliyor. Ülkenin eski adı “ateş diyarı” anlamına gelen Atropatene idi. 13. yüzyılın başlarında Azerbaycan, Cengiz Han’ın yönetimindeki Moğol İmparatorluğu’nun bir parçası oldu. Bu süre zarfında, Cengiz Han’ın torunu Jallal Al-Din Omar, Azerbaycan’ın hükümdarı oldu. Ülkenin, “Celaleddin Ömer’in hüküm sürdüğü yer” anlamına gelen Azerbaycan Jahan-Şah olarak adlandırıldığını ilan etti. 1921’de Azerbaycan Rusya’dan bağımsızlığını ilan etti; bu, bağımsız bir Azerbaycan cumhuriyetinin kurulmasına yol açtı.

Geleneksel Azerbaycan konutu veya yurt, birçok sanatçıya ilham verdi. Bu dairesel çadır yün keçeden yapılmıştır ve ahşap bir çerçeveye sahiptir. İçeride altı odaya kadar olabilir ve halı, tekstil ve diğer mobilyalarla dekore edilmiştir. Birçok sanatçı, eserlerini yaratmak için bu konutun imajını çizdi. Peyzajlarının bir parçası olarak resmetmişler ya da anavatanlarının sembolü olarak kullanmışlardır. Yıllar boyunca yurttan çeşitli sanat türlerinden ilham alınmıştır; buna resim, şiir ve müzik dahildir. Azeri sanatçı Tahmasib Majidzadeh, özellikle Azerbaycan’da geleneksel bir yaşamı betimleyen resimleriyle tanınır; eserleri, içinde büyüdüğü yurttan büyük ölçüde etkilenmiştir.

1918’de, Rusya’dan bağımsızlığını ilan ettikten sonra, Azerbaycan kırmızı, yeşil ve kırmızı renkleri içeren mevcut bayrağını benimsemiştir. Bu bayrakta alt kenara doğru bir sıra halinde yedi beyaz yıldız vardır; ülke içinde yedi tarihi bölgeyi temsil ediyorlar: Gence, Şeki, Tebriz, Maraga, Bakü, Gusar ve Abşeron. 1943’te Azerbaycan, II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası tarafından işgal edildi; tarihin bu noktasında, yedi yıldızın yerine üzerinde bir gamalı haç bulunan alternatif bir bayrak getirildi. Bununla birlikte, Nazi Almanyası 1944’te Azerbaycan’ın kontrolünü kaybettiğinde, bu bayrak da terk edildi ve yerine yedi yıldızın tümünü içeren bir bayrak takıldı.

Kültür ve tarih açısından zengin bir millet olan Azerbaycan, gelenekleri ve mimarisiyle birçok sanat dalına ilham verir. Sanatçılar, eserlerini oluştururken genellikle ülkelerinin konutlarını veya bayraklarını tasvir eder; bunlar sanat formu aracılığıyla hem tarihlerini hem de kültürlerini yakalamaya yardımcı olur.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!